Dievča trpí vzácnou očnou chorobou, ktorá jej predpovedá budúcnosť modelky

Malá Melanie Martinez sa narodila pred štyrmi rokmi. Mnohí dospelí vidia jej veľké oči a myslia si, že keď vyrastie, bude mať budúcnosť modelky a bude skutočným snom fotografov.


Jej rodičom nebolo hneď jasné, že má väčšie oči ako zvyčajne. Od chvíle, keď sa narodila, nebolo na jej očiach nič nezvyčajné. Ako však rástla, jej zreničky sa začali rozširovať, Melanie začali oči bolieť a časom sa jej oči stali ako oči kreslenej postavičky, pričom zreničky pokrývali takmer celú prednú časť oka.

Keď išli k oftalmológovi, zistili, že Melanie má zriedkavé genetické ochorenie nazývané Axenfeldov-Riegerov syndróm. Postihuje 1 z 200 000 novorodencov.

Melaniine nadpozemské oči znamenajú, že sa musí vyhýbať priamemu slnečnému žiareniu a nemôže opustiť dom bez slnečných okuliarov.

Dievčatko má šťastie, že má miernu formu ochorenia, pretože iné deti často čelia oveľa vážnejším komplikáciám, ako je glaukóm a hluchota. Okrem toho má Melanie dobrý zrak a podstúpila operáciu očí.


Má dvoch mladších bratov, ktorí však Axenfeldov-Riegerov syndróm nemajú. Má ho len Melanie.

Mama Karina sa obáva, že ostatné deti budú na dcérin vzhľad reagovať negatívne a budú sa jej posmievať. Už viackrát počula, ako jej dcéru nazývajú „mimozemšťankou“. Väčšina dospelých, ktorí dievčatko poznajú, však tvrdí, že vďaka jej zvláštnym očiam možno očakávať, že sa v budúcnosti stane modelkou. A pre Karinu je jej dcéra veľmi výnimočná a hlboko milovaná.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dievča trpí vzácnou očnou chorobou, ktorá jej predpovedá budúcnosť modelky”