Do autobusu nastúpil malý chlapec, ktorý plakal. Keď vodič zistil dôvod, okamžite zareagoval!

Vo svete, ktorý sa zdá byť čoraz temnejší, kde ľudia v správach neustále počúvajú o násilí a nešťastí, je naozaj dôležité zdôrazňovať pozitívne príbehy a hovoriť o nich. Takéto príbehy sú zvyčajne príbehmi hrdinov, ktorí dokazujú, že pre ľudstvo stále existuje nádej a láska vždy víťazí.

Tento príbeh 52-ročného vodiča autobusu Johna Lunceforda je práve jedným z nich!

Nielen vodič, ale aj hrdina
Malý chlapec nastupoval do školského autobusu so slzami v očiach a nešťastnou tvárou. John okamžite vedel, že mu musí podať pomocnú ruku. Hneď na začiatku si všimol, že chlapec má holé ruky a uši a je celý jasne červený od mrazu.

Len čo si chlapec našiel miesto na sedenie a sadol si, John k nemu pristúpil a podal mu rukavice, aby si chudák chlapec mohol zohriať ruky.

„Nasadil som mu tie rukavice a povedal som mu, že bude v poriadku.“ John to uviedol na Facebooku pre školský obvod Kennewick.

Ale ten chlapík sa pri tom nezastavil. O niekoľko dní neskôr dostal od vedenia školy smutnú správu: rodičia chlapca si nemohli dovoliť kúpiť čiapku ani rukavice. Preto sa po odvezení detí do školy rozhodol, že pôjde na isté miesto a urobí dobrý skutok.

Zamieril do obchodu s oblečením a kúpil nie jednu, ale tucet čiapok a rukavíc. Ráno sa potom vrátil do školy a daroval ich chlapcovi – ako aj ostatným žiakom, ktorí boli v podobnej situácii.

„Som starý otec, viete? Myslím, že nikto nechce, aby nejaké dieťa takto trpelo.“ – povedal počas rozhovoru so školou.

zdroj

Malý chlapec a jeho rodičia boli za jeho gesto vďační a škola bola na svojho súcitného vodiča autobusu veľmi hrdá. Neskôr sa mu rozhodla vzdať hold zdieľaním jeho hrdinského činu na svojej stránke na Facebooku.

Príbeh sa rýchlo rozšíril, získal takmer 14 000 lajkov a tisíce zdieľaní – Všetkých potešilo úžasné gesto vodiča, vďaka ktorému sa svet, stal o niečo teplejším miestom.

Jánov skutok nebol vôbec nákladný, časovo náročný ani zložitý a vyčaril úsmev na mnohých tvárach a zahrial nejedno srdce. Ak súhlasíte s tým, že John má zlaté srdce, podeľte sa o tento nádherný príbeh na Facebooku!

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Do autobusu nastúpil malý chlapec, ktorý plakal. Keď vodič zistil dôvod, okamžite zareagoval!”