Dojímavá fotografia z Osvienčimu. O chvíľu neskôr boli tieto 3 deti mŕtve

Dojemná fotografia z Osvienčimu, ktorá bola pred časom zverejnená na oficiálnej webovej stránke múzea, podnietila používateľov internetu zamyslieť sa nad peklom holokaustu. Je hrozné, že všetci ľudia na fotografii zomreli v koncentračnom tábore.

Dojemná fotografia z Osvienčimu

Múzeum v Osvienčime pred časom zverejnilo na Instagrame fotografiu, na ktorej sú tri deti Jeanette, John a Anne. Súrodencov a ich matku poslali do tábora smrti v roku 1942 z Amsterdamu.

Jeanette Groentemanová mala v tom čase iba päť rokov. Bola dcérou Leny Kroonenbergovej a Meijera Machiela Groentemana. Podľa dokumentov, ktoré má múzeum k dispozícii, všetci traja zomreli 2. augusta v plynovej komore. Dôvodom bolo, že Nemci považovali deti za nevhodné na prácu.

Okamžité vyhladenie v plynových komorách bezprostredne po príchode do tábora, bez označenia referenčným číslom, sa v zásade týkalo len Židov, ktorí boli považovaní za neschopných alebo nevhodných na prácu vzhľadom na ich vek a fyzický stav.

Johna, Anne a Jeanette poslali do plynovej komory hneď, ako vystúpili z vlaku. Nikto z rodiny Groentemanovcov vojnu neprežil. Podľa výpočtov výskumníka holokaustu Laurenca Reesa bolo medzi 1,1 miliónom mŕtvych až 200 000 detí

Majte na pamäti

Je potrebné pripomenúť tragické udalosti, ktoré sa odohrali počas druhej svetovej vojny, a zdôrazniť, že Tretia ríša bola zodpovedná za vyhladzovanie Židov a slovanských národov. V posledných rokoch sa čoraz častejšie objavuje fenomén obviňovania Poliakov z vyhladzovania Židov, hoci v skutočnosti to bolo práve naopak.

Navyše Poliaci s nasadením vlastného života hrdinsky zachraňovali Židov tým, že ich ukrývali vo vlastných domoch. Edward Mosberg, ktorý prežil nemecké nacistické koncentračné tábory v Plaszowe a Mauthausene, tiež poukazuje na to, že za holokaust je zodpovedný len nemecký národ.

Je dôležité nezabúdať na to, čo sa deje dnes a čo sa stalo v minulosti. Z holokaustu obviňujem nemecký národ. Keby Nemci nevolili Hitlera, neexistovali by nacisti, koncentračné tábory ani vyhladzovacie tábory, ktoré Nemci vytvorili na poľskom území. Keby Nemci vtedy nevolili Hitlera, k tomu všetkému by nedošlo.

Postupom času pribúda ľudí, ktorí sa k holokaustu stavajú ľahostajne. Na internete sa objavuje množstvo fotografií, na ktorých „modelky“ pózujú na miestach, kde zomreli ľudia.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dojímavá fotografia z Osvienčimu. O chvíľu neskôr boli tieto 3 deti mŕtve”