Konečne poznáme optimálnu domáca teplotu, ktorá zníži vaše účty za kúrenie až o 25 %

S príchodom chladnejších dní sa vracia pálčivá téma vykurovania domu a bytu. Ako ušetriť pri raste cien energií? Riešením je optimálna teplota v dome.

Podľa odborníkov naše telo funguje najlepšie, keď je v miestnosti v zime teplota v rozmedzí 18-21 stupňov Celzia. Na spánok bude najlepšia najnižšia hodnota, teda 18 °C.

Potom sa vám ľahko zaspí a môžete sa spoľahnúť na zdravý odpočinok. Pre úsporu energie v zime a nižšie účty za kúrenie sa však oplatí znížiť teplotu v celom dome na 18 °C.

Ako ovládať teplotu vo svojom dome?

Investujte do inteligentného termostatu

Obyčajné termostaty umožňovali nastaviť jednu teplotu v celom dome. Inteligentní majú oveľa viac možností, ktoré vám pomôžu znížiť účty za energiu.

  • Umožňujú nastaviť individuálnu teplotu v každej miestnosti.
  • Môžete ich ovládať na diaľku (pomocou smartfónu) a kúrenie zapnúť až po návrate domov.
  • Sú kompatibilné s rôznymi druhmi vykurovania.
  • Umožnia vám znížiť účty až o 25 %.
  • Berú do úvahy izoláciu budovy a vonkajšiu teplotu a potom dokážu samostatne určiť, kedy je najvhodnejšie zapnúť kúrenie.

Kúpte si termostatické hlavice

Vybavte všetky svoje radiátory ventilmi a termostatickými hlavicami. Vďaka tomu budete môcť jednoducho regulovať teplotu v každej miestnosti zvlášť.

Nainštalujte vodný filter

Vo vašej inštalácii ústredného kúrenia musíte nainštalovať vodný filter. Postará sa o vykurovacie zariadenia a zvýši energetickú účinnosť.

A čo viac, ochránite váš vykurovací systém pred poruchou spôsobenou usadzovaním vodného kameňa (do väčšiny domácností je dodávaná tvrdá voda). Filter odstráni prebytočné železo, mangán a tiež neutralizuje tvrdosť vody.

Nezabudnite na stránku

Pravidelne servisujte svoje kachle, aby vás počas vykurovacej sezóny nič neprekvapilo. Táto práca sa najlepšie vykonáva v lete. Potom to bude oveľa lacnejšie.

zdrojhttp://genialne.pl

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Konečne poznáme optimálnu domáca teplotu, ktorá zníži vaše účty za kúrenie až o 25 %”