Málokto by uveril, že sa úspešná herečka zamiluje do bezdomovca. Ale spôsob, akým sa od začiatku ich priateľstva vyvíjal život tohto páru, je neuveriteľný.

O láske, ktorá nás zastihne nečakane, počúvame len v piesňach o láske alebo v typických hollywoodskych romantických filmoch. Ale presne takáto láska zasiahla Emmy Abrahamsonovú ako blesk z jasného neba. Úspešná herečka švédskeho pôvodu určite nečakala, že svoju životnú lásku stretne na lavičke v parku, ale stalo sa.

Pred 14 rokmi bola na návšteve Amsterdamu, keď sa jedného popoludnia potrebovala stretnúť s režisérom v meste. Dohodli si stretnutie v parku, ale Emmy sa rozhodla užiť si deň a prišla skôr. Jej kariéra bola vtedy na vrchole, mala veľa projektov a ambícií. Hovorila piatimi jazykmi a žila aktívnym životom.

Keď Vic uvidel Emmy sedieť na lavičke v parku a usmievať sa, rozhodol sa ísť k nej a porozprávať sa s ňou.

Muž musel mať veľa odvahy, pretože nevyzeral ani nevonia. Muž bol jej opakom – po tom, čo sa Vic presťahoval z Kanady do Európy, čelil mnohým ťažkostiam a nakoniec sa stal bezdomovcom. Bezdomovectvo a depresie viedli aj k alkoholizmu a drogovej závislosti, čo bolo na jeho výzore veľmi viditeľné.

Nosil staré, obnosené oblečenie, mal čierne pančuchy a jeho topánky, ktoré boli neustále premočené, vydávali nepríjemný zápach. Povzbudený si sadol vedľa žiarivej ženy a spýtal sa, koľko je hodín.

Rozprávali sa asi desať minút, ale vysokému hnedookému mužovi sa podarilo na ženu zapôsobiť. Požiadal ju o ďalšie stretnutie a Emmy súhlasila. Žena povedala, že jeho duševný stav je odpudzujúci, ale podarilo sa jej na ňom vidieť niečo, čo ju zaujalo a prinútilo ju, aby ho spoznala viac.

Muž sa potom pripravil na ďalšie rande, dohodol sa a stretol sa so ženou, ktorú očaril. Strávili spolu 6 hodín v meste, urobili si piknik v parku a dokonca sa pobozkali. Žena sa snažila bojovať so svojimi citmi, ale zistila, že je ťažké odolať jej očarujúcej osobnosti. Bol to vtipný, pozitívny a šťastný muž a rýchlo si Emmy získal.

Stretli sa ešte niekoľkokrát a potom sa žena vrátila do Viedne, kde žila. Neočakávala, že sa ešte stretnú, ale nechala mu svoje telefónne číslo. Na Emmino prekvapenie jej v deň jej 30. narodenín Vic zavolal a povedal, že ju príde navštíviť.

Muž sa postavil na nohy, našiel si prácu a začal študovať. Vďaka tejto žene zmenil svoj život a stal sa strojným inžinierom. O dva roky neskôr sa vo Viedni zosobášili a teraz majú dve deti.

Emma nakoniec zanechala kariéru herečky, ale začala písať knihy.

V jednej z nich vyrozprávala svoj neuveriteľný príbeh lásky, ktorému sa dá len ťažko uveriť. Táto krásna rodina však svetu každý deň dokazuje, že láska nepozná známe cesty a že si vás nájde na tých najnepravdepodobnejších miestach.

Emma sa zamilovala do muža žijúceho na lavičke v parku, bez peňazí, bez kariéry, bez strechy nad hlavou. Nepochybne sa tejto žene dostalo veľa kritiky, dokonca aj od jej najbližších, ale v priebehu rokov sa im podarilo všetkým ukázať, že ich láska je skutočná.

Mnohí hovoria, že Emmy zachránila Vica pred katastrofálnym životom, ale ona s tým nesúhlasí. Hovorí, že to bol Vic, kto jej ukázal, že šťastie si nevyžaduje hmotné statky, pretože sa skrýva v srdci.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Málokto by uveril, že sa úspešná herečka zamiluje do bezdomovca. Ale spôsob, akým sa od začiatku ich priateľstva vyvíjal život tohto páru, je neuveriteľný.”