Matka a syn sa narodili bez rúk. Keď uvidíte, ako ľahko všetko zvládnu, zmeníte svoj prístup k životu. ÚŽASNÉ

Každý reaguje na ťažké životné situácie inak. Niektorí, keď čelia nepriazni osudu, nebojujú, vzdávajú sa a upadajú do depresie.

Iní si zatiaľ vážia každý, aj ten najmenší záblesk nádeje, prispôsobujú sa a naďalej dúfajú v to lepšie, aby zo života vyťažili to najlepšie. To je určite obdivuhodné.

Zoznámte sa s 35-ročnou Lindou Bannonovou. Napriek tomu, že sa táto úžasná žena narodila bez rúk v dôsledku dedičného ochorenia nazývaného Holt-Oramov syndróm, nenechala svoje postihnutie ovládnuť svoj život, nevzdala sa a žije naplno.

Najzákladnejšie činnosti, ktoré vykonávame každý deň, sú pre ňu pomerne náročné. Napriek tomu prijala túto výzvu a nesťažuje sa, ale pevne čelí nepriazni osudu.

Naučila sa používať nohy v každej situácii. Linda sa naučila variť, čistiť si zuby, líčiť sa, písať na stroji a dokonca aj sama šiť na nohách!

V detstve skúšala používať protézy, ale necítila sa v nich dobre.

Takto sa začala učiť a robiť všetko len pomocou nôh vo veku 12 rokov. V škole sa jej deti veľmi posmievali, ale našťastie mala podporu rodiny a priateľov.

Táto vynaliezavá žena si dokonca našla partnera Richarda, ktorý ju plne akceptoval. Stretla ho v posilňovni, keď mala len 24 rokov. Neskôr sa vzali.

„Okamžite medzi nami preskočila iskra,“ povedala Linda.
„Richard sa môjho postihnutia nezľakol, cítil sa pri mne dobre, páčila sa mu moja nezávislosť.“ Keď Linda otehotnela, lekári ju varovali, že existuje 50-percentná pravdepodobnosť, že sa jej dieťa narodí bez rúk.

„Mali sme pochybnosti, či je to, čo robíme, v poriadku, ale naozaj sme chceli založiť rodinu,“ hovorí Linda. „Už z röntgenových snímok som vedela, že chlapček sa narodí bez rúk. Mali sme obavy, ale cítil som, že bude môcť viesť normálny život, rovnako ako ja.“

Ich syn Timmy sa narodil bez rúk, ale bohužiaľ so srdcovou chybou. Novorodenec musel podstúpiť mnoho operácií, ale zvládol to, pretože je silný chlapec, rovnako ako jeho mama!
Linda sa zapojila do úlohy matky. Keď Timmy vyrástol, naučila ho všetko, čo vedel.

Vďaka tomu chlapček robí všetko sám a darí sa mu skvele.

Dokonca hrá videohry.

Pláva so svojou matkou. Okrem toho hrá na gitare a dokonca cvičí taekwondo.

Timmy robí to, čo iné deti, a ešte viac. Aj keď sa mu niekedy nedarí, stále žije pozitívny a plnohodnotný život spolu so svojou mamou, ktorá je na neho nesmierne hrdá.

Ich príbeh je skutočne inšpirujúci. Napriek svojmu postihnutiu žijú úplne normálne a vystačia si prakticky bez akejkoľvek pomoci.

Takže možno by si väčšina z nás, ktorí sme sa narodili úplne zdraví, mala vziať príklad z nich, prestať sa sťažovať, trápiť sa maličkosťami a vyťažiť zo života maximum?

Podeľte sa o tento inšpiratívny článok s každým, kto sa sťažuje, že má v živote ťažké obdobie!

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Matka a syn sa narodili bez rúk. Keď uvidíte, ako ľahko všetko zvládnu, zmeníte svoj prístup k životu. ÚŽASNÉ”