Matka zverejnila fotografiu, na ktorej dojčí svoje dieťa na verejnosti – konečne reaguje na všetky komentáre

Diskusia o tom, či by ženy mali mať možnosť dojčiť svoje deti na verejnosti, nie je ničím novým. V skutočnosti prebieha už dlho. Medzičasom sa prihlásila ďalšia osoba, ktorá vyjadrila svoj názor na túto záležitosť.

Mladá matka sa rozhodla vyjadriť svoj názor, ktorý rozhneval nemálo ľudí. Prečítajte si viac o jej príbehu.

Každá žena, ktorá dojčí, si je vedomá toho, že nezáleží na tom, kde sa dieťa nachádza alebo v akú dennú dobu je hladné.

Hoci sa niektoré matky cítia pri dojčení na verejnosti nepríjemne, táto mladá matka sa necíti trápne. Je presvedčenou zástankyňou dojčenia na verejných miestach.

Marianna dojčí svoju 17-mesačnú dcéru a snaží sa to robiť bez ohľadu na to, kde sa nachádza. To znamená, že svoje dieťa často kŕmi na verejných miestach. Hoci ona sama sa za to nehanbí, neznamená to, že ľudia v jej okolí sa pri tom vždy cítia príjemne a často sa stretáva s čudnými pohľadmi. Stávalo sa, že ju zamestnanci obchodov strkali do skriniek na metly, pretože si mysleli, že by bolo pre ňu pohodlnejšie dojčiť priamo tam.

Samozrejme, že to tak vôbec nebolo, pretože skrinky na metly nie sú vhodným miestom na kŕmenie dieťaťa. Preto sa Marianna rozhodla s tým niečo urobiť. Požiadala svojho syna, aby ich odfotil pri dojčení svojej malej sestry v obchode. Tu je to, čo o tejto situácii povedala v rozhovore: „Nikdy neváham poskytnúť svojim deťom to, čo odo mňa potrebujú, bez ohľadu na prostredie.“

Okrem kritiky od cudzích ľudí dostáva žena aj otázky od priateľov a rodiny.

Pýtajú sa: „Ako dlho to budeš robiť?“ a ona zakaždým odpovedá: „Tak dlho, ako to bude trvať!“ Potom zvyčajne reagujú neveselými vtipmi, ako napríklad, že svoju dcéru môže dojčiť, kým nepôjde do škôlky!

Marianna už má plné zuby toho, ako ľudia sexualizujú jej dojčenie a odsudzujú ju za to. Ako povedala v jednom rozhovore: „Naozaj? Už ste niekedy videli svoje prsia počas dojčenia? Vzhľad mojich bradaviek má ďaleko od toho, aby vyzeral ako niečo, o čom by niekto fantazíroval! Ha!“

Ďalej uviedla: „Momentálne sú to v podstate vemená. Dávajte na seba pozor! Nesnažím sa vám ukradnúť muža alebo ženu svojimi prsiami! Pre mňa je veľmi vzdialené vnímať ich ako sexuálnu súčasť svojho tela. Práve teraz patria môjmu dieťaťu a slúžia mu ako výživa, fyzická aj emocionálna.“

Žena chce zvýšiť povedomie o dojčení ako spôsobe výživy dieťaťa, nie ako o činnosti sexuálneho charakteru.

„Neočakávam, že všetci muži alebo tie ženy, ktoré nikdy nedojčili, pochopia, ako sa matky môžu vysporiadať so štípaním bradaviek alebo akrobaciou počas dojčenia,“ – Vysvetlila. „Stretla som sa s tými najčudnejšími pohľadmi a trápnym chichotaním, keď ľudia sledovali moju 1,5-ročnú dcéru, ako mi stojí na kolenách a dojčí… niekedy na jednej nohe!“

Pokračovanie článku pod fotografiou

Marianna sa preto v snahe normalizovať dojčenie na verejnosti odfotila, ako dojčí svoje dieťa, aby ju zverejnila a vyjadrila svoj názor.

„Poprosila som svojho syna, aby nás odfotil v obchode, pretože na to nechcem nikdy zabudnúť. Chcem svojej dcére v budúcnosti ukázať, ako veľmi sa my matky snažíme, aby bolo o naše deti dobre postarané bez ohľadu na situáciu,“ uviedla.

„Potreby môjho dieťaťa sú oveľa dôležitejšie ako pokusy kohokoľvek, aby som sa cítila nepríjemne pri kŕmení na verejnosti,“ napísala Marianna v popise príspevku na Instagrame.

Pokračovanie článku pod fotografiou

Táto matka sa chce uistiť, že jej deti vedia, že sú pre ňu dôležité. Potreby detí sú dôležitejšie ako úsudky iných ľudí a ich pohodlie.

„Dôvera je základným nástrojom pre rozvoj zdravých vzťahov a jej budovanie sa začína starostlivosťou, ktorú dostávame v detstve,“ povedala. „Podľa môjho názoru ju prostredníctvom dojčenia dávam svojim deťom, a preto sa nikdy nebudem hanbiť dovoliť to svojmu dieťaťu v akomkoľvek prostredí.“

K tejto téme majú čo povedať tak tí, ktorí dojčenie na verejnosti podporujú, ako aj tí, ktorým sa nepáči. Čo si myslíte vy? Dajte nám vedieť v komentároch!

Zdieľajte článok s ostatnými a začnite diskusiu!

zdroj:newsner

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Matka zverejnila fotografiu, na ktorej dojčí svoje dieťa na verejnosti – konečne reaguje na všetky komentáre”