Muž, ktorý vyrastal bez otca, prišiel s jedinečným spôsobom, ako pomôcť chlapcom s rovnakým osudom, a jeho nápad zaujal tisíce ľudí.

55-ročný Rob Kenney určite nečakal, že sa jeho nápad na internete rozšíri tak ďaleko, pretože jeho cieľ bol vždy veľmi skromný, ale úprimný. Otec dvoch detí sám nemal príliš šťastné detstvo, keďže ho otec opustil spolu s matkou, keď mal 12 rokov.

Vyrastal bez mužskej pomocnej ruky, bez rád, ako robiť tú či onú chlapskú prácu. Práve vďaka vlastnej skúsenosti vedel, aké ťažké je niekedy pre chlapcov vyrastajúcich bez otca a aké ťažké a niekedy aj trápne je požiadať o pomoc strýka alebo cudzieho muža. Napríklad žehlenie košele si tiež vyžaduje vedieť, ako to urobiť správne bez poškodenia látky.

Keďže doba sa zmenila a všetko je dnes dostupné na internete, Rob prišiel s nápadom vytvoriť vzdelávacie videá o tom, ako urobiť tú či onú mužskú úlohu. Začal so základmi – ako si uviazať kravatu, ako skontrolovať hladinu oleja v aute alebo ako uvoľniť upchaté potrubie.

Na svojom kanáli na YouTube predstavil svoj cieľ veľmi jednoduchým spôsobom. „Snažím sa poskytovať užitočné, praktické informácie o základných a elementárnych úkonoch, s ktorými sa stretávame v našich domácnostiach a ktoré doma väčšinou robil otec.“

V jednom z rozhovorov Rob povedal, že jeho cieľom nie je byť bohatý alebo úspešný, ale vychovať dobrých a talentovaných ľudí. Počas karantény mal veľa voľného času, a tak sa ho rozhodol stráviť užitočne a natočiť to, čo sa nenaučil v škole. Jeho cieľom vždy bolo odovzdať čo najviac vedomostí svojim deťom, aby z nich vyrástli silní a nezávislí dospelí.

V dnešnej dobe, keď je internet plný negatívnych správ a nekvalitného obsahu, boli Robove video lekcie skutočným osviežením pre používateľov internetu, ktorí hľadajú informácie. Niet divu, že jeho účet na YouTube sa za veľmi krátky čas rozrástol zo 400 000 na 2,87 milióna odberateľov.

Každé z jeho videí sa volá „Otec, ako na to“ a názov ďalej odhaľuje lekciu, ktorú tento hrdý otec dnes učí. Jeho videá bezpochyby sledujú a učia sa z nich chlapci aj dievčatá. Obsah, ktorý Rob vytvára, je užitočný pre každého, kto hľadá spôsob, ako urobiť tú či onú domácu úlohu.

Jeden z Robových videonávodov, v ktorom učí, ako si poradiť s prasknutým kolesom od bicykla.

zdroj:takprosto

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Muž, ktorý vyrastal bez otca, prišiel s jedinečným spôsobom, ako pomôcť chlapcom s rovnakým osudom, a jeho nápad zaujal tisíce ľudí.”