Muž si kúpil starožitnú komodu, ale keď našiel tajnú zásuvku, nemohol uveriť svojmu šťastiu

67-ročný Emil Nudlička z Texasu určite vie, ako loviť veľké starožitnosti, pretože to robí takmer celý život.

Vo svojom voľnom čase nikdy nevynechá príležitosť prezrieť si trhy so starožitnosťami, starožitníctva alebo aukcie.

Emil má už dávno vyvinutý čuch, a keď vidí atraktívny predmet, vie, ako získať tú najlepšiu ponuku. Jedného dňa navštívil jeden zo starožitných trhov, keď mu padla do oka historická komoda

Bola to krásna 125-ročná drevená komoda s mramorovou doskou. Predajca držal komodu už tri dni a nikto ju nekúpil, takže cena bola veľmi atraktívna – menej ako 100 dolárov. Muž vedel, že je to skvelá ponuka, a starožitnú komodu kúpil.

Po tom, čo skontroloval zásuvky, aby sa uistil, že v nich nič nie je, zaplatil a chcel si ju vziať do auta. Nábytok bol však veľmi ťažký, preto Emil požiadal ďalšieho muža, aby ho naložil na príves.

Keď komodu dvíhali, muži počuli zvláštny zvuk a chrčanie. Nerozumeli, odkiaľ zvuk vychádza, ale vedeli, že to musia skontrolovať. Keď komodu otočili na bok, videli, že sa pod ňou nachádza tajná zásuvka.

Reklama
Mužovo prekvapenie bolo neopísateľné, keď uvidel, čo sa skrýva v tajnej priehradke jeho novej kúpy. Zásuvka bola plná šperkov, medailí a iných cenností. Odhadovaná hodnota pokladu, ktorý našiel, bola približne 15 000 dolárov.

A hoci bol Emil novým majiteľom komody, muž sa rozhodol urobiť čestnú vec a nájsť ľudí, ktorým komoda patrila. Podarilo sa mu nájsť vnuka muža, ktorý kedysi v truhlici ukryl rodinné pamiatky.

Podľa Emila kúpil komodu, nie zabudnutý obsah – bolo by teda nefér, keby si privlastnil niečo, čo patrí ďalším generáciám rodiny. „Keby som si ju nechal pre seba, cítil by som sa veľmi zle. Viem, že je to správne,“ povedal muž o svojom rozhodnutí.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Muž si kúpil starožitnú komodu, ale keď našiel tajnú zásuvku, nemohol uveriť svojmu šťastiu”