Nalejte ho na záclony a nechajte pôsobiť 15 minút. Budú snehobiele ako nové, bez námahy

Sú vaše záclony špinavé, alebo ich farba zďaleka nevyzerá tak, ako by ste chceli? Dnes vám ponúkneme jednoduchý a účinný domáci prostriedok na snehobiele záclony. Odteraz budú vyzerať tak pekne, že vám ich budú závidieť všetci susedia.

Ako často by sa mali záclony bieliť?

Záclony by sa mali pred praním vždy vybieliť. V závislosti od nahromadených nečistôt by sa to malo robiť v priemere každé dva mesiace. Všetko závisí od toho, koľko prachu je vo vašom dome alebo byte.

Zvyčajne sa čistenie záclon vykonáva častejšie, ak sú v dome fajčiari. Cigaretový dym je jednou z najväčších hrozieb pre snehobielu farbu záclon. Čistenie záclon by sa malo vykonávať častejšie, ak visia v kuchyni. Je to preto, že sú vystavené výparom z varenia. V dôsledku toho sa zašpinia oveľa rýchlejšie ako záclony v iných miestnostiach domu.

Ako čistíte záclony pomocou jedlej sódy alebo prášku?

Jedlá sóda a prášok do pečiva sa dobre používajú v kuchyni, kde sa používajú na pečenie. Tieto výrobky sú však účinné aj na čistenie záclon. Je to tiež jedna z najlacnejších metód.

Ak chcete pomocou nich získať snehobiele záclony, najprv si pripravte roztok z jedného malého balenia prášku do pečiva a/alebo jedlej sódy a niekoľkých litrov vody. Namočte do neho záclony približne na 30 minút a potom záclony vyperte v práčke. A to je všetko, čo musíte urobiť. Vaše záclony budú mať krásnu, snehobielu farbu.

Prečo je lepšie čistiť záclony domácimi metódami než profesionálnymi prípravkami?

Existuje mnoho profesionálnych výrobkov na čistenie záclon. Je však dôležité si uvedomiť, že každý z nich obsahuje chemikálie, ktoré môžu ovplyvniť nielen farbu, ale aj trvanlivosť látky.

Mnohí majitelia domov uvádzajú, že po niekoľkonásobnom použití takýchto prípravkov sa trvanlivosť ich záclon znížila a museli ich vymeniť za nové. Preto namiesto používania chemických čistiacich prostriedkov na záclony zakúpených v obchode je vhodné zvoliť domáce metódy. Tie sú často oveľa účinnejšie a hlavne bezpečnejšie.

Pozrite si geniálne triky na pranie v práčke, ktoré vám uľahčia život. Vďaka nim bude pranie oveľa príjemnejšia povinnosť

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Nalejte ho na záclony a nechajte pôsobiť 15 minút. Budú snehobiele ako nové, bez námahy”