Otec oholil dcére hlavu po tom, ako ju prichytili pri šikanovaní spolužiačky s rakovinou

Bez ohľadu na to, ako veľmi by sme chceli veriť, že naše deti sú dokonalé, pravdou je, že žiadne z nich nie je dokonalé.

Ani ja nenaznačujem, že väčšina rodičov nerobí svoju prácu, práve naopak.

Len konštatujem, že detstvo je obdobím intenzívneho učenia, počas ktorého prakticky každý robí chyby, na ktoré bude spätne spomínať a ľutovať ich.

Keď sa niečo také stane, možno nie je najdôležitejšie, čo sa vlastne stalo, ale skôr to, aké ponaučenie si z toho dieťa vezme do budúcnosti.

Preto rodičia zavádzajú tresty: dieťa urobí niečo zlé a musí znášať následky tohto činu. Je to pre ne lekcia a dúfame, že sa už takto nebudú správať.

Samozrejme, trest môže mať mnoho podôb, od povestného pliesknutia cez ruky až po metódy, na ktoré páchateľ pravdepodobne nezabudne.

V každom prípade trest, ktorý jeden otec zvolil pre svoju dcéru, určite patrí do druhej z týchto dvoch kategórií. Dievča bolo prichytené, ako sa v škole posmieva inému žiakovi, ktorý v dôsledku chemoterapie prišiel o všetky vlasy. Vo chvíli, keď sa to dozvedel jej otec, možno povedať, že z toho nebol nadšený.

Muž sa rozhodol podniknúť kroky, aby sa jeho dcéra už nikdy takto nesprávala.

Oholil jej hlavu na pleš, aby vedela, aké to je byť na mieste človeka, ktorému sa vysmieva.

Netreba dodávať, že jeho spôsob potrestania dcéry sa na internete stretol s veľkou kritikou. To ho však vôbec nerozrušilo. Naopak, ako povedal pre CafeMom, podľa jeho názoru je to úplne prijateľná reakcia na takéto správanie.

Pre CafeMom tiež povedal, že jeho dcéra sa stretáva s bývalým priateľom dievčaťa, čo prispelo k dráme, ktorá sa odohrala.

„V triede sa pohádali kvôli hlúpym tínedžerským klebetám týkajúcim sa priateľa mojej dcéry. V jednom momente druhá dievčina spomenula, že priateľ mojej dcéry ju využíva len na sex (to bol pre mňa veľký šok, pretože som netušil, že je sexuálne aktívna) a nazvala moju dcéru štetkou“ .

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Otec oholil dcére hlavu po tom, ako ju prichytili pri šikanovaní spolužiačky s rakovinou”