Po pôrode sa moja dcéra nemohla prestať usmievať. Ukázalo sa, že to bolo veľmi zlé znamenie. Bolo za tým niečo iné

Prvé chvíle s dieťaťom sú nesmierne dôležité a nezabudnuteľné na celý život. Vanessa, Emmyina mama, bola plná vzrušenia, keď po prvýkrát po pôrode uvidela svoju dcéru.

Čoskoro si však všimla niečo zvláštne – Emmy sa od začiatku usmievala, čo bolo nezvyčajné, a navyše sa jej prsty na nohách krútili dovnútra.

Novorodenec, ktorý sa nedokáže prestať usmievať?

Vanessa cítila, že niečo nie je v poriadku, ale keď sa obrátila na lekára, povedal jej, že je „precitlivená“ a že „hľadá v celej veci dieru“.

Vanessa sa nenechala odradiť a začala hľadať informácie o genetických ochoreniach, ktoré sa môžu prejavovať týmto spôsobom.

Hoci malá Emmy bola Vanessino štvrté dieťa, nikdy sa s ničím podobným pri žiadnom z predchádzajúcich detí nestretla, čo len potvrdilo jej tušenie, že niečo nie je v poriadku.

Vanessa sa pokúšala prísť s vysvetlením, že Emmy je jednoducho zvláštne dieťa, ktoré sa vždy cíti šťastné, ale ďalšie detaily pokrútených prstov ju nútili hádať.

Williamsov syndróm

Vďaka Vanessinmu odhodlaniu a intuícii sa potvrdila diagnóza vzácneho genetického ochorenia – Williamsovho syndrómu – u jej dcéry Emmy.

Williamsov syndróm je geneticky podmienený a spôsobený absenciou fragmentu jedného chromozómu, je zriedkavý a prejavuje sa charakteristickým vzhľadom pacienta (vrátane vysokého čela s krátkym obočím, plných úst, malej čeľuste u detí) a vrodenými chybami.

Toto ochorenie sa nedá vyliečiť a vyžaduje si neustálu lekársku starostlivosť a rehabilitáciu.

Lekári poslali Vanessu preč, ale ona sa nevzdala a obrátila sa na špecialistu na genetické choroby, ktorý okamžite rozpoznal príznaky. Od roku 2020 Emmy podstúpila už niekoľko operácií srdca a jej matka je hrdá na to, že sa jej dcére darí tak dobre.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Po pôrode sa moja dcéra nemohla prestať usmievať. Ukázalo sa, že to bolo veľmi zlé znamenie. Bolo za tým niečo iné”