Prečo dvere na verejných toaletách nedosahujú až na zem? Odpoveď prekvapí každého

Na mnohých verejných miestach, ako sú vlakové stanice, nákupné centrá, kiná a iné, sa nachádzajú toalety, ktorých dvere nesiahajú až na zem. Tiktoker sa rozhodol vysvetliť niektoré dôvody, prečo sa takéto dvere používajú.

Aké sú tieto dôvody? Poznáme podrobnosti.

Prečo majú dvere na verejných toaletách medzeru?

Prvým dôvodom je bezpečnosť. V prípade, že niekto na toalete stratí vedomie, dvere, ktoré nedosahujú až k podlahe, umožňujú takúto situáciu spozorovať a rýchlejšie poskytnúť pomoc. Aj keď v prípade pokusu o vlámanie takéto dvere skutočne nie sú veľkou prekážkou.

Ďalším dôvodom je čistota. Toalety na verejných miestach sú veľmi využívané a vyžadujú si časté čistenie počas dňa. Pri dverách, ktoré nedosahujú až na zem, môžu upratovačky ľahšie prejsť mopom popod ne. Okrem toho tento voľný priestor medzi dverami a podlahou umožňuje lepšie vetranie.

Posledným dôvodom sú náklady. Kratšie dvere do záchodovej kabíny sú lacnejšie ako dvere v plnej veľkosti, čo predstavuje určitý rozdiel v nákladoch na vybavenie takejto toalety.

Súhrnne možno povedať, že dvere na WC vo verejných priestoroch, ktoré nedosahujú až k podlahe, sa používajú z niekoľkých dôvodov. Používajú sa z dôvodu bezpečnosti, čistoty a nákladov. Hoci nepredstavujú veľkú prekážku pri pokusoch o vlámanie, umožňujú rýchlejšiu reakciu v prípade núdze, uľahčujú čistenie toalety a znižujú náklady na vybavenie.

@mattypstories And now you know!🚽#bathroom#facts#themoreyouknow ♬ Paris – Else

Používatelia internetu boli prekvapení. Mnohí z nich netušili, že by mohlo existovať toľko dôvodov.

„Myslel som si, že sú tam len preto, aby zistili, či je niekto vnútri,“ čítal komentáre.

„Keď som na verejných záchodoch, neznášam tie dvere, ktoré nemajú takýto priestor. Aj keď je tam náznak, je to v poriadku, pretože sa vždy bojím, že sa na záchode zablokujem,“ – dodala Larkyn.

Podeľte sa o túto zaujímavosť s ostatnými!

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Prečo dvere na verejných toaletách nedosahujú až na zem? Odpoveď prekvapí každého”