Pri vyprážaní mäsa vždy prikryjem panvicu cedníkom. Moji priatelia si kedysi ťukali na hlavu, teraz robia to isté

Už nejaký čas používam kuchynský trik. Keď niečo vyprážam na panvici, prikryjem to cedníkom. Moji priatelia sa čudovali, prečo to robím. Teraz, keď vedia prečo, robia to sami. Odporúčam vám, aby ste urobili to isté.

Smaženie ešte nikdy nebolo jednoduchšie

V kuchyni je vyprážanie hlavným spôsobom tepelnej úpravy.

S obľubou ho používame na prípravu mäsa. Takáto činnosť má však aj svoje nevýhody, ktoré môžu každému pokaziť náladu. O chvíľu vás na ne raz a navždy prinútim zabudnúť.

Mnohí si nevedia predstaviť jedlo bez vyprážania. Varenie alebo dusenie nedáva jedlu také chuťové výsledky. Ako získať dokonale pripravené jedlo a potom nestráviť veľa času upratovaním neporiadku? To sa určite dozviete v nasledujúcom texte.

Jedno vyprážanie a veľa upratovania

Chuť, chuť, ale nezakrývajme, že po jednom vyprážaní je čo upratovať. Bohužiaľ, horúci olej má tú vlastnosť, že môže vystreliť. Postrieka všetko, čo mu príde do cesty. Výsledkom je veľa upratovania po vyprážaní.

Ako sa vyhnete rozstrekovaniu oleja po celej kuchyni?

Existuje metóda, ktorá vám umožní vyprážať a zároveň udržiavať čistotu. Stačí umyť len dva riady. Prekvapilo vás to? Ja som bol tiež, ale trik s cedníkom naozaj funguje.

Asi sa čudujete, prečo cedidlo, ktoré sa používa na cedenie a nie na zakrývanie. Odpoveď je veľmi jednoduchá. Keď je panvica zakrytá pokrievkou, voda nemá možnosť odparovať sa. Potom sa mäso namiesto vyprážania dusí.

Vďaka cedníku, ktorý má pomerne veľa otvorov, sa voda odparuje a mäso sa smaží. Tento trik určite vyskúšajte pri ďalšom vyprážaní.

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Pri vyprážaní mäsa vždy prikryjem panvicu cedníkom. Moji priatelia si kedysi ťukali na hlavu, teraz robia to isté”