„Starí aj mladí padnú.“ Predpovede vizionárov, ktoré ľudstvo ignoruje

Pandémia koronavírusu prekvapila ľudstvo a do dnešného dňa zabila viac ako 15 miliónov ľudí. Stále neexistuje jednoznačná odpoveď na otázku, kde sa táto pohroma vzala. Ak sa však zamyslíme, predpovede o pandémii sa objavili už v časoch Nostradama.


Predpovede pandémie

U mnohých ľudí dodnes prevláda mystické myslenie nad racionálnym. Proroctvá Rasputina, Vangy a ďalších veštcov rezonujú v srdciach ľudí. Najmä keď sa premenia na skutočnosť.

Nostradamus

Michel de Nostradamus viac ako 500 rokov od svojho narodenia veril, že udalosti svetových dejín sa cyklicky opakujú. „Veľký mor v prímorskom meste neprestane, kým sa nepomstí krv spravodlivého človeka, ktorého vzali a odsúdili bez priestupku. A vznešenej dámy urazenej pretvárkou,“ napísal kedysi francúzsky alchymista.

V prímorskom meste Wuhan bola 82-ročná Wu Yi, bývalá čínska ministerka zdravotníctva, ocenená ako vznešená dáma. V roku 2003 zorganizovala ústredie pre kontrolu epidémie SARS, ale v roku 2008 nečakane odstúpila. Zostáva už len zaoberať sa odsúdeným spravodlivým človekom – vyhlásenia o ňom nemajú žiadnu interpretáciu.

Grigorij Rasputin

Svojho času poradca Romanovcov hovoril o bielom more, ktorý pripraví o život milióny ľudí. „Mestá a dediny budú vyľudnené a ľudia nestihnú pochovať svojich blízkych,“ – to sa naozaj stalo v prvých mesiacoch pandémie. To, čo sa dialo, nazval roľník očistou zeme. Je možné, že nás má planéta naozaj plné zuby?

Vanga

„Na planéte bude zúriť strašná choroba! Príde k nám z východu a zasiahne Európu. Padnú aj starí, aj mladí, aj chudobní, aj bohatí,“ – predpovedal slepý Bulhar. Veštkyňa sa nestala pred 25 rokmi, ale jej slová stále nedávajú mnohým pokoj.


Stephen Hawking

Vedec pripútaný na invalidný vozík veľa hovoril o nebezpečenstve jadrových zbraní a možnej vzbure strojov. Astrofyzik tvrdil, že Zem sa nachádza na hrane žiletky. Varoval aj pred hrozbou biologických zbraní vírusového typu. Stále prebieha vyšetrovanie s cieľom zistiť, či bol nešťastný vírus vytvorený v laboratóriu.


Bill Gates medzitým tvrdí, že ďalšia pandémia by mohla byť desiatkykrát horšia, pričom ľudstvo na takúto eventualitu stále nie je pripravené. Miliardár odhaduje, že pandémia koronavírusu by ľudstvo stála desiatky biliónov dolárov.

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “„Starí aj mladí padnú.“ Predpovede vizionárov, ktoré ľudstvo ignoruje”