Sušenie bielizne v zime doma môže spôsobiť vznik plesní. Moja babička vedela, ako tomu zabrániť

Sušenie bielizne doma nie je veľmi dobrý nápad. Dôvodom je vlhkosť, ktorá pri tom vzniká. Preto mám dnes pre vás 6 spôsobov, ako tomu zabrániť. Ste zvedaví?

Počas zimy je lepšie nenapĺňať celý bubon práčky. Keď je v nej menej bielizne, vlhkosť z nej počas odstreďovania lepšie „vychádza“. Dá sa povedať, že takáto bielizeň je už takmer suchá.

2 Do práčky vložte tenisovú loptičku

Keď to urobíte, loptička v bubne práčky zabráni hromadeniu vlhkosti v záhyboch tkanín. Ak nemáte po ruke tenisovú loptičku, vždy môžete na tento účel použiť zrolované ponožky.

3 Nevešajte bielizeň na husto

Pri vešaní bielizne sa snažte zachovať medzery medzi tkaninami tak, aby medzi nimi mohol voľne cirkulovať vzduch. Pri vešaní bielizne tiež na chvíľu otvorte okná, aj keď je chladno. Teplý vzduch bude pôsobiť ako špongia – absorbuje vlhkosť a potom ju „vynesie“ von.

4 Vonku

Nezabudnite, že aj keď je chladno, pokiaľ neprší, je vždy lepšie sušiť bielizeň vonku. Vietor bielizeň dokonale vysuší a dodá jej sviežu vôňu.

Lákavé a rýchle riešenie, ale je to dobré riešenie? Vlhkosť vzduchu v okolí radiátora veľmi rýchlo stúpa. Bohužiaľ, vlhkosť sa potom hromadí vo všetkých štrbinách a aj v tých najmenších trhlinách.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Sušenie bielizne v zime doma môže spôsobiť vznik plesní. Moja babička vedela, ako tomu zabrániť”