Už 5 rokov nepoužívajú toaletný papier. Robia to, aby ušetrili

Allensovci nepoužívajú toaletný papier už päť rokov. Je to rozhodnutie diktované… snahou ušetriť peniaze. Rodina si chcela odložiť peniaze na splácanie dlhov. Časom sa ukázalo, že jednoduché riešenie funguje. Ba čo viac, stalo sa inšpiráciou pre mnohých ľudí.

Nepoužívajú toaletný papier už 5 rokov

Chcete ušetriť peniaze? Ako sa hovorí, jednoduché riešenia sú niekedy najlepšie. Presvedčila sa o tom kanadská youtuberka Amber Allen, ktorá vedie kanál „The Fairly Local Family“. Na tomto kanáli ukazuje život svojej rodiny v duchu zero waste.

Pred niekoľkými rokmi sa Amberina rodina dostala do finančných problémov. Veľké dlhy súviseli s vysokými poplatkami za štúdium na univerzite. Keďže nevyhnutnosť je matkou vynálezov, Amber a jej manžel sa pri hľadaní spôsobu, ako ušetriť peniaze, rozhodli, že… prestanú kupovať toaletný papier. Práve v tej chvíli sa v rodine narodilo dieťa.

Amber v tom čase používala opakovane použiteľné plienky a práve to ju inšpirovalo. Napadlo jej, že rovnaké riešenie by sa dalo použiť aj pre toaletný papier, ktorý sa teoreticky javí ako absolútne nevyhnutný produkt na nákupnom zozname. Rodina sa však rozhodla, že takýto nákup sa rovná plytvaniu peniazmi. Odvtedy začali Allensovci používať opakovane použiteľné odrezky materiálu.

Namáčanie v octe

Amber najprv nakúpila silné látky z druhej ruky. Flanel sa podľa nej ukázal ako výborná voľba. Potom žena látku rozstrihala na menšie kúsky a… bolo to. Rodina začala látku používať pri návšteve toalety. Hádzať použitú látku priamo do práčky však bol hrozný nápad.

Amber preto zistila, že látku treba predtým namočiť do octovej vody. Takto sa dá zbaviť nečistôt ešte pred vhodením handričky do práčky.

Od zavedenia tohto riešenia uplynulo niekoľko rokov. Počas tohto obdobia sa Amberovej rodine podarilo zbaviť dlhov (v neposlednom rade aj tým, že prestala kupovať papier). Členovia domácnosti si teraz na „toaletný papier na opakované použitie“ zvykli a naďalej tento nápad využívajú. Bežný papier kupujú len vtedy, keď očakávajú hostí.

Keď Amber o svojom nápade hovorila na YouTube, bolo jasné, že jej navrhované riešenie má mnoho priaznivcov.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Už 5 rokov nepoužívajú toaletný papier. Robia to, aby ušetrili”