Vajíčka už nikdy neskladujem v dverách chladničky. O tomto dôvode by mali vedieť všetci

Pri skladovaní vajec v chladničke ich väčšina z nás ukladá do dvierok. Najmä preto, že mnohé druhy bielej techniky tam majú dokonca špeciálny stojan. Ich skladovanie však môže ľahko skončiť otravou jedlom. O chvíľu vám vysvetlíme prečo.

Kde skladovať vajcia v chladničke?

Uchovávanie vajec v chladničke je najbezpečnejší spôsob, ako ich udržať dlhšie čerstvé. Väčšina chladničiek má na dverách malý stojan na vajíčka a môže byť lákavé ich tam po nákupnej výprave odložiť.

Podľa odborníkov na výživu je však stojan na vajcia tým najhorším miestom na ich skladovanie.

Vajíčka sa najlepšie skladujú pri stálej teplote a je oveľa lepšie, ak sú uložené na hornej alebo strednej polici chladničky.

Prečo by ste si nemali nechať vajcia vo dverách?

Dvere sú jednou z najteplejších častí chladničky. Sú neustále otvorené, čo znamená, že všetky výrobky na policiach namontovaných na strane dverí neustále menia teplotu. Na vajíčku ponechanom pri izbovej teplote sa môže začať zhromažďovať vlhkosť, ktorá umožní baktériám preniknúť do vajíčka.

To v podstate znamená, že vám môže spôsobiť ochorenie. Treba dodať, že by ste sa mali zdržať aj skladovania syrov, ovocia, mäsa a šalátových dresingov na bočnej strane dverí chladničky.

Tieto výrobky si vyžadujú stálu teplotu, aby si zachovali čerstvosť, a ak sú vystavené teplotným výkyvom, hrozí im väčšie riziko pokazenia.

Kartón má význam

Vajíčka je najlepšie skladovať nielen na strednej polici, ale je tiež dôležité uchovávať ich v kartónovej škatuli.

Chráni totiž drobné póry vajíčok pred absorbovaním nežiaducich baktérií a pachov.

Vajíčka uložené v chladničke si zachovajú svoju kvalitu a čerstvosť minimálne dvakrát dlhšie, ak ich uchovávate v kartónovej škatuli. Priznajte si, že ste o tomto detaile pravdepodobne nevedeli.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vajíčka už nikdy neskladujem v dverách chladničky. O tomto dôvode by mali vedieť všetci”