Všetci sa smiali, že si chlapec nechal narásť dlhé vlasy ako dievča, ale urobil to s ušľachtilým cieľom.

Nikto nechápal, prečo si osemročný Christian McPhilamy nechal narásť dlhé vlasy. Mama Deeanna porozprávala, ako si jej syn dva roky pestoval vlasy po tom, čo videl reklamu, ktorá mu zmenila život. Po šľachetnej veci sa malý hrdina objavil nielen v miestnych médiách, ale aj v zahraničí.


Spolužiaci sa chlapcovi posmievali pre jeho dlhé blond vlasy a hovorili, že vyzerá ako dievča. Dospelí tiež nevedeli pochopiť, prečo má dieťa také dlhé vlasy. Christian však nepodľahol tlaku rovesníkov a názory ľudí ignoroval, pretože bol odhodlaný dosiahnuť svoj cieľ. Rozhodol sa darovať svoje vlasy deťom s rakovinou, aby z nich mohli vyrobiť parochne.

Jeho matka rozpráva, ako si jej syn pri sledovaní sociálnej reklamy o deťoch s rakovinou všimol, že niektoré z nich nemajú vlasy. Keď mu žena vysvetlila, že sa to stáva počas liečby, po chemoterapii, Christiana to inšpirovalo k tomu, aby si nechal narásť dlhšie vlasy a daroval ich deťom s rakovinou.

Osemročnému chlapcovi narástol celkovo meter blond vlasov, z ktorých boli vyrobené štyri 25 cm parochne.

Počas dvoch rokov musel chlapec znášať veľa kritiky a posmeškov. Našťastie tento šľachetný čin nezostal bez ocenenia. Jeho matka je na svojho syna nesmierne hrdá. Objavil sa nielen v miestnych, ale aj v zahraničných médiách. Aj manažérka pracujúca v špeciálnom centre bola prekvapená, že vlasy deťom s rakovinou daroval chlapec, a nie dievča.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Všetci sa smiali, že si chlapec nechal narásť dlhé vlasy ako dievča, ale urobil to s ušľachtilým cieľom.”