Vyplašené dieťa prišlok predavačke a zašepkalo: „Správaj sa, akoby si bola moja mama.“

Pohotové myslenie mladého chlapca ho zachránilo pred nebezpečnou situáciou a celý incident zachytili bezpečnostné kamery v obchode.

Pokus o únos

Chlapec  vošiel do miestneho obchodu a požiadal pokladníčku, aby sa správala ako jeho matka po tom, čo ho sledovala cudzia žena.

Sammy Green sa v piatok vracal domov zo školy v Pottstowne, keď ho oslovila podozrivá žena. Keď mu neustále kládla dotieravé otázky o tom, kde je jeho rodina a otec, mal pocit, že niečo nie je v poriadku.
„Idem do Wawa (obchod). Chystáte sa tam aj vy? Čo chcete od obchodu? Kde je vaša rodina?“ – Chlapec povedal miestnym novinám.

Žena tiež Sammymu povedala, že pozná jeho otca a že by mal ísť s ňou do Wawa. Povedala, že si môže v obchode vybrať, čo chce.
Sammy vedel, že niečo nie je v poriadku, a nechcel sa nechať oklamať.

„Správaj sa, akoby si bola moja mama.“

Potom si spomenul na niečo, čo ho naučil jeho otec, ako sa správať v takýchto situáciách. Vošiel do najbližšieho miestneho obchodu. Sammy pristúpil k pokladníčke a zašepkal jej do ucha: „Správaj sa, akoby si bola moja mama. Táto dáma ma sleduje.“

Žena sa medzitým pokúsila vojsť do obchodu a stála pri dverách, ktoré držala otvorené. Hannah Danielsová, 17-ročná pokladníčka, si uvedomila, čo sa deje. Podišla k dverám a postavila sa medzi dieťa a ženu stojacu pri dverách. Potom zamkla dvere.

Šťastný koniec

Policajtom sa podarilo ženu vypátrať a odoslali ju na psychiatrické ošetrenie. Bezpečnostné kamery v obchode zachytili celú situáciu.
Na videu je vidieť, ako dieťa takmer uniesla žena, čo Sammyho otec Sam Green veľmi ťažko znášal.

„Keď sme sa pozerali na video, plakal som vždy, keď som ho videl,“ povedal otec. „Videla som, že moje dieťa hľadá pomoc, pretože sa v podstate bálo o svoj život. Hlboko ťa to bolí.“

Green povedal, že je na svojho syna hrdý za to, ako situáciu zvládol, a dúfa, že aj ostatní rodičia budú so svojimi deťmi hovoriť o možnom nebezpečenstve.
„Premyslite si každý scenár a uistite sa, že ho vaše deti poznajú a precvičujú. Precvičujte rôzne situácie a scenáre, podobne ako pri požiarnom cvičení.“

Zábery z celého podujatia si môžete pozrieť nižšie:

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vyplašené dieťa prišlok predavačke a zašepkalo: „Správaj sa, akoby si bola moja mama.“”