Vyzerá to ako škaredá kobka v lese. Takto vyzerá vo vnźtri. Žijem v nej 30 rokov a nemenil by som

Z diaľky sa môže zdať, že v takom malom domčeku môže žiť len malý hobit. V skutočnosti je to však sídlo Američana Dana Pricea.

Price postavil túto kobku vlastnými rukami pred tridsiatimi rokmi. Projekt stavby ho stál sedemdesiatpäť dolárov.

K dispozícii sú všetky výhody civilizácie: kúrenie, sporák na varenie, toaleta a vaňa, garáž na bicykel. K dispozícii je aj mobilné pripojenie a internet.

Jediná nevýhoda?

– Oblečenie sa musí vyprať v rieke. Dana to však nijako zvlášť netrápi. Je zvyknutý na takýto život. Aby večery neboli nudné, pripojil Dan k domu celú knižnicu.

Američan si prenajme pozemok, na ktorom si postavil domček pre hobitov. Stojí ho to len sto dolárov ročne.

Jeho „hlavným“ pracoviskom je neďaleký cintorín, kde sa stará o hroby. Malá suma, ktorú zarobí, mu stačí na zaplatenie účtov za elektrinu a mobilnú komunikáciu. A tiež na potraviny a dokonca aj na moderné pomôcky alebo záhradné náradie.

Ten sa rozhodol utiecť od civilizácie čítaním knihy Harlanda Hubbarda Payne Hollow. Hlavný hrdina knihy opúšťa hlučné mesto a presúva sa do lesa, do prírody.

Price v tom čase pracoval ako fotoreportér a žil vo veľkom dome v Kentucky. Zanechal tam svoju manželku a dve deti.

Teraz je šťastný, vždy chcel žiť ako hobit. Nevie si predstaviť, že by celý život splácal hypotéku. Teší ho okolitá príroda, súkromie a absencia susedov. Okrem toho, že je správcom, Dan pod pseudonymom Hoboartist napísal knihu s názvom My Tiny House.

Nedávno predal všetky výtlačky svojej knihy. Pre elektronickú verziu knihy, ako aj pre kreslené komiksy, Price založil webovú stránku moonlightchronicles.com, kde ich predáva za päť dolárov.


Keď sa stal slávnym, začali za ním často chodiť novinári a náhodní pozorovatelia.

Payne nežije vo svojom hobitom domčeku po celý rok, ale len od mája do októbra. V zime je tam veľmi chladno. Zvyšok roka preto trávi na Havaji, kde surfuje a relaxuje.

ZDROJ: NBCNEWS/ YOUTUBE

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vyzerá to ako škaredá kobka v lese. Takto vyzerá vo vnźtri. Žijem v nej 30 rokov a nemenil by som”