Žena, ktorej povedali, že je „príliš škaredá“, zverejňuje každý deň jednu selfie po dobu jedného roka a nedá sa zastrašiť neprajnými komentármi – Toto im odkazuje

Šikanovanie je jedným z najodpornejších aspektov modernej spoločnosti. Určite sa na tom všetci zhodneme.

Predsudky voči niekomu len na základe vzhľadu sú skutočne nechutným javom. Žiaľ, sociálne médiá poskytli ľuďom priestor, kde sa môžu k sebe správať neľudsky a zároveň využívať relatívnu anonymitu.

Melissa Blakeová to vie až príliš dobre. Táto žena je spisovateľka, ktorej online hejteri povedali, že je „príliš škaredá“ na to, aby zverejňovala svoje fotografie.

Netreba dodávať, že Melissu takéto komentáre, ktoré prišli po tom, čo v roku napísala článok pre známy magazín, urazili.

Po uverejnení článku istý YouTuber zdieľal jej fotografiu a stovky ľudí zaútočili na jej vzhľad. Melissu, ktorá trpí syndrómom Freemana Sheldona – poruchou charakterizovanou abnormalitami hlavy a tváre a defektmi rúk a nôh -, okrem iného nazvali „blobfish“ a „veľrybou“.

Namiesto toho, aby sa nechala hejtermi zahnať do depresie, sa však rozhodla zaujať k tejto téme stanovisko. Urobila tak skutočne jedinečným spôsobom.

Uverejnila ešte viac fotografií

Melissa zverejnila na Twitteri nasledujúci príspevok: „Nedávno mi hejteri povedali, že by som mala mať zakázané zverejňovať svoje fotografie, pretože som príliš škaredá. Preto by som to chcela pripomenúť tromi selfie…“

Tento konkrétny tweet získal na internete veľkú popularitu a ľudia sa Melissy začali zastávať. Žena sa však pri tom nezastavila. Po tom, čo jej bolo povedané, že je taká škaredá, že by ju mali za túto selfie „zakázať“, to neurobila. V reakcii na to Melissa každý deň po dobu jedného roka zverejňovala svoju fotografiu.

Vďaka tomu sa počet jej sledovateľov na Instagrame zvýšil zo 7 500 na 100 000. Okrem fotografií, ktoré každý deň zverejňovala, sa 39-ročná Melissa dotkla aj témy zdravotného postihnutia. Ako uviedol portál Refinery29, povedala: „Melissa je veľmi aktívna:

„Všetky fotografie mali jedno spoločné: každá selfie skutočne odrážala moju osobnosť a to, kto som. Každá z nich niesla posolstvo.“

Ďalej dodala:

„Je to spôsob, ako obnoviť a vytvoriť presnejší obraz o zdravotnom postihnutí. Pretože ten, ktorý máme teraz, sa podobá skôr na ten z roku 1950 ako z roku 2020. Je plný mylných predstáv, ktoré často vykresľujú ľudí so zdravotným postihnutím len ako vylúčených zo spoločnosti. Naopak, žijeme plnohodnotný život a som hrdý na to, že som to mohol počas roka ukázať.“

Neviem, ako vy, ale ja som na Melissu nesmierne hrdá a na odvahu, ktorú preukázala, keď sa postavila nad odporných hejterov, ktorí ju chceli ponížiť tým, že sa jej vysmievali.

Melissa, neviem, či si to niekedy prečítaš, ale ak áno, chcem ti poďakovať. Ďakujem ti za to, že inšpiruješ ostatných, aby ignorovali tyranov, ktorí nemajú nič lepšie na práci, ako sa vysmievať iným. Ďakujem ti, že si nám ukázala, že krása naozaj nie je niečo povrchné. Gratulujem ti, že si sama sebou!

Zdieľajte tento článok, ak ste na Melissu hrdí, a modlite sa za svet, v ktorom šikanovanie druhých nemá miesto.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žena, ktorej povedali, že je „príliš škaredá“, zverejňuje každý deň jednu selfie po dobu jedného roka a nedá sa zastrašiť neprajnými komentármi – Toto im odkazuje”