Ženích a nevesta si na svadbe neprajú starších ľudí. Tento dôvod ľudí na internete veľmi prekvapil

Nevesty a ženísi majú pre svojich hostí často rôzne želania a nejedna z ich požiadaviek vyvoláva pohoršenie a nepochopenie. Niet pochýb o tom, že tento pár sa vystavil nevôli osobitným spôsobom. Rozhodli sa totiž, že nechcú, aby sa ich svadby zúčastnili starší ľudia.

Prečo staršia generácia nie je vítaná?

Dôvody je neuveriteľný. Používatelia internetu nenechali na zamilovanom páre nitku suchú. Niektorí sa však postavili na ich obranu.

Svadba áno, ale nie pre každého

Nevesty a ženísi sa často obávajú, že im prítomnosť niektorých ľudí pokazí zábavu. Čoraz častejšie počuť, že si neželajú, aby boli na obrade prítomné deti, ale v tomto prípade ide o úplne inú skupinu – starších ľudí.

Zaľúbenci sa rozhodli, že na ich svadbe budú len osoby mladšie ako 70 rokov. Odkiaľ pochádza tento nápad? Internetoví používatelia si v úžase pretierajú oči nad príbehom, ktorý sa objavil na internete.

„Na jeseň sa budeme brať a momentálne plánujeme svadbu. Obaja so snúbencom máme veľké rodiny a snažíme sa zostaviť zoznam hostí tak, aby sme neprekročili rozpočet. Naši starí rodičia majú 80 rokov a babička môjho snúbenca má Alzheimerovu chorobu – zabúda, kto sú rôzni ľudia, často nevie, kde je, a niekedy začne bezdôvodne plakať alebo kričať.

Je to naozaj depresívne. Moji starí rodičia majú zdravotné problémy a potrebujú veľa starostlivosti a pozornosti. Nechcem, aby niečo také pokazilo náš veľký deň. Nechcem, aby jeho stará mama počas obradu kričala alebo robila hluk, alebo aby hostia boli rozptyľovaní tým, že môj starý otec potrebuje pomoc.

Obávam sa, že všetci budú venovať pozornosť im, a nie svadobčanom a neveste,“ píše sa v ňom.

Preto sme sa so snúbencom rozhodli, že na našej svadbe nechceme mať ľudí starších ako 70 rokov.

Verím, že by sa nudili a bolo by im pohodlnejšie doma. Okrem toho by to bola príležitosť pre ich opatrovateľov, aby si oddýchli a zabavili sa namiesto starostí o povinnosti.

Môj snúbenec so mnou súhlasí, ale zvyšok rodiny je pobúrený.“ – dodajú nevesta a ženích.

Väčšina používateľov internetu zastáva názor, že nevesta a ženích sa správajú nevhodne a mali by sa zamyslieť nad svojím správaním.

„Ste hrozní. Mali by ste byť šťastní, že ešte stále máte starých rodičov. Moje sú už mŕtve.“ – v komentároch sa píše.

„Som si istá, že tvojim starým rodičom bude veľmi ľúto, že ich nechceš mať na svadbe. Je rozdiel medzi ľuďmi nad 70 rokov a deťmi do 10 rokov.

Nemôžete niekoho vylúčiť len preto, že nevie tancovať. Urazíte a zraníte veľa ľudí.“ – napísali používatelia internetu.

„Je to vaša svadba a máte právo pozvať na ňu, koho chcete. Chápem, že nechcete, aby na ňom boli ľudia, ktorí by ho mohli narušiť. Najmä tvoja babička, ktorá si na túto svadbu ani nespomenie.“ – domnieva sa niekto iný.

„Páči sa mi, že všetci akceptujú svadby bez detí, ale keď niekto zavedie hornú vekovú hranicu pre hostí, ľudia sa zbláznia. Je to vaša svadba, robte si, čo chcete, ale nebuďte prekvapení, ak niektorí ľudia neprídu.“

Čo si myslíte?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ženích a nevesta si na svadbe neprajú starších ľudí. Tento dôvod ľudí na internete veľmi prekvapil”