Ak chceš žiť vždy v blahobyte, nevyhadzuj TOTO DO koša

V tradíciách všetkých národov existuje posvätný amulet, ktorý sa teší osobitnej úcte. Pravdepodobne ste ho už dnes držali v rukách. Hovoríme o chlebe. Je všetkým tak dôverne známy, že si vyžaduje úctivý postoj k sebe samému. Napríklad suché krajce by sa nikdy nemali hádzať k ostatným zvyškom. Ľudové veštby vysvetľujú, prečo večer nemôžete vyhadzovať odpadky. To je na hádky a nešťastie. A tu k čomu môže viesť neúcta k chlebu? Povieme vám viac.

PREČO BY STE NEMALI VYHADZOVAŤ ODPADKY

Chlieb je úžasný produkt. Aj keď budete jesť len čierny chlieb a vodu, môžete žiť pomerne dlho bez ujmy na zdraví. Je bohatý na vlákninu, pre človeka potrebné sacharidy, vitamíny B a E. Výrobok obsahuje draslík, horčík, železo a fosfor, ktoré vyživujú náš nervový systém, kosti, svaly a cievy.

Úcta k chlebu je v dnešnej dobe vzácne Jeho zvyšky sa bez ohliadnutia vyhadzujú do koša. O čo ide? Kedysi bol na čele stola. Teraz už nikto nehladuje. Navyše, nevypadne do koša, ale stane sa potravou pre pouličné mačky a psy.

V skutočnosti to tak celkom nie je. Chlieb nemôžete vyhodiť. Zakaždým, keď sa ho zbavíte ako niečoho nepotrebného, odsúdite sa na nedostatok, ukradnete si bohatstvo a šťastie. Je to však zvratný proces. A tu je to, čo musíte urobiť.

Ako pozvať prosperitu a bohatstvo do domu

Ak chcete do svojho príbytku prilákať peniaze a rodinnú radosť, vyskúšajte jeden jednoduchý a užitočný postup. Vyčleňte si na túto úlohu vrecko alebo škatuľu. Zhromaždite do nich všetok chlieb, ktorý sa nepoužil pri jedle. Vrátane starého a plesnivého chleba. Dokonca aj omrvinky – tie je najlepšie zamiesť do samostatného vrecka.

Keď naplníte kontajner, chlieb by ste mali venovať na dobrú vec. Odneste ho napríklad do útulku. Alebo ho dajte ľuďom, ktorí chovajú domáce zvieratá. Dvorné psy, ošípané, kozy a iné zvieratá budú chutný chlieb jesť na dobro. Omrvinky môžete nasypať do kŕmidla a nechať ich vrabcom a sýkorkám

Ak dávate chlieb do dobrých rúk alebo ho sypete do kŕmidla, vyslovte nasledujúce zaklínadlo: „Rozdeľujem sa o chlieb, pozývam hojnosť do domu. Veru!“ Je dôležité porozumieť každému slovu, nechať ho cez seba prejsť.

Ak to budete robiť vždy, nikdy vám nedôjdu cinkavé mince, chutné jedlo, pokoj a ticho vo vašej domácnosti. Vyskúšajte tento domáci rituál a určite sa s nami podeľte o svoje dojmy!

Ľudové znamenia o chlebe

Voňavá kôrka priamo z pece slúžila našim predkom nielen ako záchrana pred hladom. Chlieb požehnával nový domov pre šťastie, harmóniu a prosperitu. Pred nasťahovaním bolo zvykom obísť každú izbu s kúskom chleba a soľou, aby sa do príbytku zasadilo semienko bohatstva a plodnosti.

Tomu sa usmeje šťastie a zdravie, kto zje celý podaný krajec bez toho, aby pustil čo i len omrvinku. A domáci chlieb, ktorý si vezmete so sebou na cestu, vás bude chrániť pred nebezpečenstvami a ťažkosťami.

Naši predkovia verili, že s chlebom treba zaobchádzať s úctou, inak chudoba neprejde. Nemôžete si ho napríklad podať cez prah alebo ním kŕmiť psy počas večere. Ak si odkrojíte správne množstvo chleba, odstráňte nôž, nenechávajte ho v bochníku, inak si privodíte hlad. Ani mladé dievčatá by nemali kopať chlieb vidličkou alebo nožom, inak nešťastie zaklope na dvere.


Čo ešte by sa nemalo vyhadzovať do koša na odpadky

V dávnych dobách sa do smetného koša nevyhadzovali iné výrobky. Napríklad kaše z akýchkoľvek obilnín. Spolu s nimi odchádzala aj finančná pohoda. Človek mohol prísť o všetky peniaze, ktoré mal. Ak nemáte v pláne kašu dojesť, je lepšie ju dať pouličným bígľom a morkám. Budú šťastní. Na vidieku budú hospodárske zvieratá s radosťou jesť takéto jedlo.

Zelenina a ovocie sa tiež neposielali do smetí, aby nepriniesli rodine problémy. Tieto produkty symbolizovali domáce šťastie. Ak to bolo možné, recyklované dary prírody použite na jedlo alebo ich dajte vtákom a zvieratám.

Mliečne výrobky tiež neprišli našim praprababičkám nazmar. Dávali sa do spracovania. Na kyslom mlieku sa piekli palacinky, koláče, robilo sa z neho jednoduché kyslé mlieko. Aby ste na svojich príbuzných nepriniesli choroby, nikdy nevyhadzujte kyslú smotanu, mlieko alebo tvaroh do koša.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ak chceš žiť vždy v blahobyte, nevyhadzuj TOTO DO koša”