Celý čas ste na záchode sedeli zle, takto by ste to mali robiť správne. Tieto produkty vám pomôžu s vyprázdňovaním tela

Časté oneskorené vyprázdňovanie vie spôsobiť problémy nejednému človeku. Pocit ťažoby, bolesti a stres nie sú tými najlepšími indikátormi pokojného a vyrovnaného organizmu. Väčšina ľudí proti zápche užije lieky, čím si ich črevá začnú odvykať od nezávislého fungovania.

Nebojte sa, máme pre vás efektívne riešenie: správna výživa a týchto 8 prírodných produktov sú lepšie ako tabletky s laxatívnymi účinkami. Vyskúšajte ich a neoľutujete!

Otruby – tento prírodný produkt je najlepším priateľom pre vaše črevá. Ich prírodná konzistencia a vysoká koncentrácia vlákniny z nich robia skvelý liek na domáce využitie. Pri pravidelnom používaní môžete na zápchy a problémy s tráviacim systémom úplne zabudnúť. Pozor: neodporúča sa ich konzumácia v suchom stave.

Nie je to škodlivé, ale je málo pravdepodobné, že by to prospelo vašim črevám. Na to, aby vláknina dokázala v tráviacom trakte účinne pracovať a vyčistila ho od všetkých nepotrených látok, musíte ju konzumovať v namočenej forme. Namočte ich do horúcej vody v pomere 1:5. Po hodine vodu zlejte a kašu pridajte k vášmu bežnému pokrmu.

слабительные продукты при запорах

Slivky – Sušené slivky sú neuveriteľne prospešné pre naše telo. Okrem toho, že majú mierne laxatívne účinky, stimulujú trávenie, odstraňujú z organizmu toxíny, normalizujú metabolizmus a bojujú proti baktériám v tráviacom trakte.

Môžete ich skonzumovať v čistej forme alebo z nich urobiť kompót či odvar. Denná dávka tohto ovocia je individuálna, no nič sa nestane ak si dáte 5-10 kusov sliviek.

слабительные продукты быстрого действия

Tekvica – Pri dlhodobejších zápchach si naordinujte dávky tekvice. Táto zrelá zelenina obsahuje vlákninu, ktorá pomáha naštartovať funkciu vyprázdňovania a taktiež si poradí s odstránením toxínov z tela. Zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, posilňuje imunitný systém a normalizuje činnosť srdcového svalu. Nielen že vás ochráni pred zápchou, ale aj zbaví nadbytočných kilogramov.

естественные слабительные продукты

Ľanové semienka – Ľanové semená sú výborným prírodným preháňadlom, ktoré rýchlo a ľahko pomáhajú napraviť prácu tráviaceho traktu. Pridajte si 1 polievkovú lyžičku pomletých ľanových semienok do tvarohu, jogurtu alebo kefíru. Taktiež si z nich môžete pripraviť odvar alebo husté ovocné želé. Jedným slovom, nepostrádateľný produkt pri problémoch s oneskorenou stolicou.

слабительные продукты и напитки

Nálev z kyslých uhoriek – Áno, dobre ste počuli, uhorkový nálev je nielen skvelým liekom na opicu, ale aj vynikajúce prírodné preháňadlo. Napite sa z nej 4x denne a vaše črevá vám poďakujú. Dôležité: nálev by nemal obsahovať korenie a rôzne dochucovadlá. Najlepší nálev je ten, v ktorom boli uhorky uložené najmenej 1 mesiac.

лучшие слабительные продукты

Medová voda – Recept na zlepšenie funkciu čriev je jednoduchý: ráno na prázdny žalúdok vypite pohár teplej vody, ktorom si necháte rozpustiť 1 PL medu. Medová voda vám pomôže vyrovnať sa s pocitom ťažkosti na bruchu, prispeje k aktivácii metabolických procesov, pomôže telu vyrovnať sa s chronickými ochoreniami a je chutným prostriedkom na celkové posilnenie organizmu.слабительные натуральные продукты

Kefír a olej – Ak sa chcete ušetriť od zápchy, zmiešajte si 1 PL kefíru s 2 ČL rastlinného oleja a skonzumujte to ešte pred samotným spánkom. Kefír zlepšuje proces trávenia potravy v črevách, normalizuje ich motoriku a posilňuje priechoodnosť. Olej má laxatívne účinky a v kombinácii s kefírom vytvárajú nielen prostriedok s ktorým zvládnete zápchu ľavou-zadnou, ale tiež eliminujete jej príčinu – zlé stravovacie návyky.слабительные продукты список

Šalát – Ponúkame vám šalát, ktorý bude na vaše črevá pôsobiť ako čistiaca kefka. Nastrúhajte si červenú repu, mrkvu, bielu kapustu, zeler a reďkovku. Dôkladne premiešajte a konzumujte bez akýchkoľvek dresingov či zálievok. Výsledok je zaručený!продукты слабительного характера

Nezabúdajte ani na správnu polohu počas vyprázdňovania, pretože aj tento fakt vplýva na kvalitu stolice a nie je to o nič menej ako správne stravovanie! Všetko, čo musíte urobiť je dvihnúť si kolená k hrudi. Nemusíte kvôli tomu na toalete robiť akrobatické kúsky či na nej stáť, stačí, ak si pod nohy umiestnite nízku stoličku.

продукты слабительного характера

Táto poloha je pre ľudské telo prirodzenejšia a prispieva k tomu, že sa črevá kompletne prečistia. Tým sa redukuje riziko zápchy, zápalových ochorení, brušnej prietrže, hemoroidov, ale aj infarktu. Vyskúšajte to aj vy a určite pocítite úľavu nielen pri samotnom procese vyprázdňovania, ale tiež celkové zlepšenie vášho zdravia!

Ako vidíte, prírodné preháňadlá nie sú o nič horšie ako tie kupované z lekárne. Na to, aby ste sa zápchy zbavili natrvalo, potrebujete tiež upraviť si svoju stravu, piť dostatok tekutín a nerobiť si ťažkosti kvôli maličkostiam.

Uložte si tento článok do záložiek a podeľte sa o neho aj s vašimi priateľmi na sociálnej sieti!

zdroj: takprosto.cc 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Celý čas ste na záchode sedeli zle, takto by ste to mali robiť správne. Tieto produkty vám pomôžu s vyprázdňovaním tela”