back to top
streda, 24 apríla, 2024

Chce ich čoraz viac ľudí do záhrady PROTI SLIMÁKOM! JEDNO zviera zje až 15 slimákov denne

Zaujíma vás, ako sa zbaviť slimákov v záhrade? Na výber je mnoho prírodných a chemických prípravkov. Na pomoc si môžete prizvať aj… iné zvieratá. Pre niektorých sú títo záhradní škodcovia skutočnou lahôdkou.

Slimáky môžu v krátkom čase zničiť úrodu ovocia, zeleniny a kvetinové záhony. Je ťažké ich pristihnúť pri čine, pretože sa živia najmä v noci, keď je chladno a vlhko.

Signálom, že títo škodcovia sú v záhrade na love, sú slizké stopy na zemi a nepravidelné diery vyhryznuté v listoch. Odporúčame vám, čo môžete urobiť, keď ich zbadáte.

Ako sa zbavíte slimákov vo vašej záhrade?

Slimáky a ulitníky sú jedným z najčastejších záhradných škodcov. Môžete proti nim bojovať chemickými prostriedkami alebo prírodnými, doma vyrobenými prípravkami, ktoré sú bezpečnejšie pre životné prostredie. Ďalšou možnosťou je nastražiť v záhrade pasce. Málokto o tom vie, ale existuje aj ďalšia možnosť.

Stačí, ak si do záhrady pozvete zvieratá, pre ktoré sú slimáky vynikajúcou pochúťkou. Hovoríme o kačiciach dabingových.

Je to ideálne riešenie pre ľudí, ktorí majú v záhrade jazierko alebo rybník. Indické kačice dabbling sa vyznačujú trochu vzpriameným (vertikálnym) postojom.

Sú nenáročné na chov a majú živú, veselú povahu. Budú preto výbornými nájomníkmi záhrady. Najdôležitejšie je, že spolu s drobnými rastlinami, obilninami a hmyzom ochotne konzumujú slimáky. Jedia trikrát denne a každá kačica je schopná zjesť 12 až 15 slimákov počas jedného jedla. Ak ich pozvete do záhrady, škodcovia rýchlo zmiznú.

Tento patent úspešne využívajú naši západní susedia

Používanie indických kačíc na boj proti slimákom v záhrade je v niektorých krajinách pomerne populárne. Majitelia vinice v Afrike si zaobstarali 500 kačíc na boj proti zamoreniu slimákmi, ktoré ohrozovali ich vinicu.

Na druhej strane v Rakúsku a Nemecku dokonca existujú požičovne indických kačíc. Za 25 eur si môžete „prenajať“ pár kačíc, ktoré vašu záhradu zbavia slimákov.

Ako inak sa môžete zbaviť slimákov vo vašej záhrade?

Ak nemáte podmienky na to, aby ste slimákov v záhrade udržali, môžete použiť iné osvedčené patenty. Tu sa dozviete, ako sa ešte môžete zbaviť slimákov živoriacich vo vašej záhrade.

Rozsypte okolo záhonov a kvetinových záhonov piesok, štrk, popol, kávovú usadeninu alebo vaječné škrupiny. Slimáky nemajú radi sypkú dlažbu, takže ak je dostatočne široká, tejto bariére sa vyhnú veľkým oblúkom.

Na zem rozprestrite medenú pásku alebo na rastliny umiestnite medené obruče. Slimáky sa kontaktu s týmto materiálom vyhnú.

Rozsypte v záhrade škoricu. Škodcom prekáža jej vôňa.

Vyrobte pascu na slimáky. Do nádoby nalejte ocot a pivo v pomere 1:1. Nádobu zakopte otvorenú tak, aby bol na povrchu len okraj.

Slimáky prilákané vôňou piva spadnú dovnútra a vy ich môžete zo záhrady odstrániť.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

„Som vydatá 15 rokov a nechcem deti“: žena prezradila dôvody svojho rozhodnutia

Jenn Lylesová, ktorá je vydatá už 15 rokov, verejne...

Super novinky na čítanie z grady za Apríl

V tieni olivovníkov Eva Glyn Román o láske s príchuťou vína...

Newsletter

Prečítaj si

„Som vydatá 15 rokov a nechcem deti“: žena prezradila dôvody svojho rozhodnutia

Jenn Lylesová, ktorá je vydatá už 15 rokov, verejne...

Super novinky na čítanie z grady za Apríl

V tieni olivovníkov Eva Glyn Román o láske s príchuťou vína...

Ak vidíte vedľa novorodenca nálepku s fialovým motýľom, mali by ste vedieť, čo to znamená.

Symbol fialového motýľa ste možno videli na pôrodníckom oddelení...
Romana
Romana
Volám sa Romana a pre mysmezeny.sk píšem niekoľko rokov. Milujem písať o vzťahoch a ezoterike. Okrem toho ma veľmi baví môj psík. 🥰

Istá žena videla svojho manžela plakať na dvore. Myslela si to najhoršie, vybehla von a videla, čo susedia urobili jej postihnutému manželovi.

Brittany Lynn Garrettová na vlastnej koži pozná, aké je to mať manžela v ozbrojených silách. Christopher bol vždy oddaný svojej krajine, ale práve vojna...

„Som vydatá 15 rokov a nechcem deti“: žena prezradila dôvody svojho rozhodnutia

Jenn Lylesová, ktorá je vydatá už 15 rokov, verejne a otvorene prehovorila o svojom rozhodnutí nemať deti vo videu na TikToku. Žiaľ, musela zverejniť aktualizáciu,...

Manželstvo Richarda Gerea s o 33-ročnou mladšou manželkou, ktorá kedysi spávala na ulici, má „silnú karmickú energiu“

Po tom, čo Richardovi Gerovi stroskotali prvé dve manželstvá, sa herec rozhodol, že sa už nebude zapájať do srdcových záležitostí a mať ďalšie deti,...
Verified by MonsterInsights