Je vzájomný život pred manželstvom hriech? Odpoveď kňaza prekvapí asi každého

Niektorí ľudia sa domnievajú, že spoločné bývanie pred manželstvom je pre partnerov skvelou príležitosťou lepšie sa spoznať, pochopiť svoje zvyky, životný štýl a spôsob, ako sa vyrovnať s každodennými problémami. Je to ako generálna skúška pred záväzkami, ktoré prináša manželstvo.

Na druhej strane niektorí tvrdia, že spoločné bývanie pred manželstvom môže viesť k urýchleniu intimity a zložitosti vzťahu. Niektorí ľudia poukazujú na možné duchovné dôsledky, najmä v kontexte učenia Katolíckej cirkvi.

Život s partnerom bez manželstva

Nedávno sa táto téma opäť stala horúcim bodom diskusií po tom, čo sa o nej zmienil páter Sebastian Kosecki v súvislosti s prijímaním svätého prijímania. Svojím vyhlásením vyvolal na internete búrku, ktorá ukázala, aká je táto otázka v spoločnosti životne dôležitá.

Jeho odpoveď bola prekvapivo otvorená: samotný život s partnerom pred manželstvom podľa neho nie je niečo zásadne zlé. Problémom sa však stávajú potenciálne hriechy, ktoré môžu z takejto situácie vyplynúť.

„Tieto hriechy a možnosť podnecovania týchto hriechov, tieto okolnosti, ktoré podporujú tieto hriechy, to je taký určitý problém.

Ak človek žije v takomto stave, žijeme s inou osobou, ktorá je naším priateľom, priateľkou, slobodným no, a dovolíme si robiť takéto veci, potom žijeme v takomto neustálom hriechu. Nedávame si priestor na to, aby sme sa zlepšili,“ vysvetľuje duchovný.

A dodáva: „Vieme, že je potrebné, aby sme sa s niekým rozišli:

„A ak musíte žiť spolu, pretože napríklad z finančného hľadiska nie je iná možnosť, no tak potom urobte všetko pre to, aby ste si zachovali túto čistotu.“

@ks.sebastian.kosecki #odpowiedź na @anka328 #slub #pytania #dc #fyp #dlaciebie #foryoupage #priest #ksiadz ♬ Soft Background Music – Background Music

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Je vzájomný život pred manželstvom hriech? Odpoveď kňaza prekvapí asi každého”