Lekári museli mužovi amputovať ruku po tom, čo zjedol svoje obľúbené jedlo.

Milióny ľudí na celom svete skúšajú nové jedlá, na ktoré by sme nikdy ani nepomysleli. Mnoho ľudí nikdy nejedlo sushi, hoci je známe už od 60. rokov 20. storočia. V Spojených štátoch si získalo popularitu v posledných 20 rokoch.

Tohto 71-ročného muža z Južnej Kórey však jedenie sushi takmer stálo život. Nanešťastie, po večeri sa u neho objavila infekcia a niekoľko komplikácií, kvôli ktorým museli lekári mužovi amputovať predlaktie.

Surové mäso môže obsahovať škodlivé baktérie, ktoré vedú k vážnym ochoreniam súvisiacim s tráviacim traktom.

Suši sa skladá z viacerých zložiek, v ktorých je rybia časť často nedovarená a tiež prakticky surová. Aj keď je chutné, nesprávne pripravená surová ryba môže byť nebezpečná a ohrozovať náš život.

Žiaľ, presne to sa stalo istému mužovi z Južnej Kórey. Po večernom jedle sushi sa mu na ruke začali tvoriť pľuzgiere a objavili sa modriny. Len 12 hodín po konzumácii kontaminovaného sushi mu ruka opuchla natoľko, že koža začala praskať, čo viedlo k neznesiteľným bolestiam.

Muž trpel cukrovkou II. typu a mal zvýšený krvný tlak. Okrem toho bol v poslednom štádiu ochorenia obličiek a podstupoval dialýzu.

Rozhodol sa okamžite ísť do nemocnice, pretože sa obával, že niečo nie je v poriadku. Na dlani ľavej ruky sa mu vytvorila dutina naplnená krvou s rozmermi približne 1,5 × 2 cm. Celá ruka a predlaktie mu opuchli.

Keď lekárom oznámil, že predtým jedol sushi, lekári okamžite vedeli, že muž sa nakazil baktériou, ktorá sa živí mäsom.

Okamžite vykonali operáciu a izolovali baktériu s názvom Vibrio vulnificus, ktorá sa bežne vyskytuje na pobreží oceánov.

Ukázalo sa, že príčinou ochorenia muža bola táto baktéria.
Lekári vyčistili pľuzgiere a opatrne odstránili čo najviac infikovaného tkaniva. Napriek úsiliu lekárov však musela byť ruka amputovaná.

Tri týždne po objavení baktérií lekári muža operovali a amputovali mu ľavé predlaktie.
„Pacientovi sa po operácii darilo dobre a bol prepustený domov,“ – uviedli lekári.

Pomôžte svojim priateľom a upozornite ich na potenciálne nebezpečenstvo! Zdieľajte tento príbeh na svojom Facebooku.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Lekári museli mužovi amputovať ruku po tom, čo zjedol svoje obľúbené jedlo.”