Lesníci bijú na poplach: ak to uvidíte v lese, okamžite choďte dozadu a odíďte

Lesníci varujú pred nebezpečenstvom, ktoré môže v lesoch číhať. Nedávno obletelo internet video z kamery umiestnenej v lese. Na videu je vidieť, ako prasnica diviaka s mláďatami hľadá potravu. Lesníci však zdôrazňujú, že táto pôvabná scenéria sa môže pre ľudí zmeniť na nebezpečenstvo.

Naliehavé varovanie

Lesníci z lesného inšpektorátu upozorňujú, že na jar pribúdajú mladé diviaky v lese. Vďaka tomu sú prasnice agresívnejšie a defenzívnejšie voči svojim potomkom, čo predstavuje skutočnú hrozbu pre ľudí, ktorí sa dostanú do takejto situácie.

„Sviňa vedúca mláďatá môže byť nebezpečná. prečo? Ako každá samica, aj ona bude brániť svoje potomstvo pred hrozbou“ – zdôrazňujú lesníci.

Lesníci preto apelujú na všetkých, ktorí plánujú výlet do lesa, aby boli opatrní a pamätali na nebezpečenstvo, ktoré sa môže skrývať za pôvabnými kulisami, ktoré sa kamerou podarilo zachytiť.

Ak narazíte na prasnicu s mláďatami, zachovajte pokoj a ustúpte, aby ste zbytočne neriskovali.

Pripomínajú nám tiež, že les je divoké miesto, kde majú zvieratá svoje prirodzené prostredie a treba ich rešpektovať. Príliš blízky prístup k diviakom alebo iné správanie, ktoré môže narušiť ich pokoj a prirodzený život, môže mať nepríjemné následky.

Pozrite si video nižšie!

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Lesníci bijú na poplach: ak to uvidíte v lese, okamžite choďte dozadu a odíďte”