Mary Baloghová a jej nová romanca Viac než milenka

„Osamelosť nie je vždy to isté ako samota,“ vysvetľovala. „Najmä ak sa človek naučí mať rád seba a svoju spoločnosť. Predpokladám, že možno byť osamelý, aj keď má človek rodičov a súrodencov, ak nemá rád sám seba. Ak má dojem, že nie je hoden lásky.“

Máme pre vás novú Mary Baloghovú, ktorá je u slovenských čitateliek neuveriteľne populárna a každý rok vyjde od nej aspoň jedna kniha.
Ta aktuálna sa volá Viac než milenka a kráľovná regentskej romance ňou štartuje novú trilógiu Milenky.
Zavedie nás do sveta londýnskej smotánky plného škandálov a zvádzania, kde sa istý arogantný vojvoda dopustí čohosi neslýchaného – zaľúbi sa do svojej milenky.

Keď sa Jane Inglebyová zamieša do súboja v londýnskom Hyde Parku, Jocelyn Dudley, vojvoda Tresham, utrpí strelné poranenie nohy a Jane kvôli neskorému príchodu do práce v klobučníctve madame de Laurent príde o miesto. 

„Ty za to môžeš, dievča,“ vyhlásil pochmúrne a váhavo vykročil k felčiarovi, zrazu sa mu zdal veľmi ďaleko.
„Prisámbohu, musíš mi pomôcť! A drž ten drzý jazyk za zubami.“
Lord Oliver si obliekal vestu a redingot, vikomt Russell vzal jeho pištoľ a prešiel okolo Jocelyna, aby vzal aj tú druhú.
„Urobili by ste lepšie,“ podotklo dievča, „keby ste potlačili hrdosť a dovolili priateľom, aby vás odniesli.“

Mladá žena je taká rozhorčená, že sa nebojí požiadať vojvodu, aby ju zamestnal, a Jocelyn je zas taký rozzúrený, že ju najme – ako svoju ošetrovateľku.
Opovážlivá Jane je však aj mimoriadne príťažlivá, a tak netrvá dlho a arogantný vojvoda sa zahľadí do jej priezračných modrých očí a navrhne, aby sa stala jeho milenkou…

Dievčina sa usiluje predstierať, že medzi ňou a Jocelynom ide o čisto obchodnú dohodu, s ktorou musela súhlasiť, aby uchovala hrozivé tajomstvo. Keď však odhalí, že za vojvodovou cynickou fasádou sa skrýva šľachetné srdce, spozná najväčšiu hrozbu – horúcu vášeň, čo ju núti všetko riskovať kvôli jednému mesiacu s nesprávnym džentlmenom, ktorý je presvedčený, že zaľúbiť sa môže len blázon…Viac než milenka má na Amazone 4,5 hviezdičky z piatich, kritika si pochvaľuje najmä autentické vykreslenie londýnskej smotánky a dobovú atmosféru.
Čitatelia zasa krásny príbeh, ktorý je sexi, inteligentný, dojímavý a najmä dialógy vedia pobaviť.
Ako povedala iná známa spisovateľka – kniha Mary Baloghovej Viac než milenka je ako darček, ktorý by si mala dať každá žena.
Tak vyskúšajte 🙂

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Mary Baloghová a jej nová romanca Viac než milenka”