Matku trápi, že jej dcéra stráca váhu. Po mesiaci sa jej pozrie do úst a zistí príčinu.

Jordan Talleyová sa tešila na svoje dievčatko. Počas tehotenstva trpela cukrovkou, takže keď sa jej dievčatko narodilo s hmotnosťou 2,9 kg, bola veľmi prekvapená, pretože deti matiek s problémami s tehotenskou cukrovkou sa zvyčajne rodia veľké.

Jordan však netušila, že to bol len začiatok problémov. Malá Lucy ešte počas pobytu v nemocnici veľmi schudla. Jordan ju veľmi chcela dojčiť, ale veľmi sa obávala, že im to nepôjde.

Lucy počas kŕmenia neustále plakala alebo zaspávala. Bola netrpezlivá a mala zaťaté päste a Jordan zasa pociťovala extrémnu bolesť prsníkov.

To všetko však Jordan netrápilo tak veľmi ako skutočnosť, že sa jej dievčatko nedokázalo vrátiť na svoju pôrodnú hmotnosť.

„Išla som domov a kŕmila som , kŕmila a kŕmila. Zakaždým som mala bolesti. Malá bola nepokojná – akoby som mala prázdne prsia a nútila ju nasávať vzduch.“ – rozpráva Jordan

Lekári malú vyšetrili a rozhodli, že Lucyino materské mlieko musí byť neúplné a príliš málo kalorické, pretože ak malá jedla a materské mlieko tam bolo, iné vysvetlenie neexistovalo.

Jordan sa domnievala, že to nie je pravda. Stravovala sa dobre a nechápala, ako môže byť najvýživnejšie jedlo jej mamy nedostatočné.

Nechcela zavádzať umelé potraviny. Bola však zhrozená, keď sledovala, ako na telíčku jej dievčatka čoraz viac visí koža.

Začala intenzívne hľadať riešenia na internete. Na jednej skupine pre matky jej niekto naznačil, že príčinou by mohla byť príliš krátka uzdička jazyka.


To obmedzuje jazyk dieťaťa a bráni dojčeniu.

Po návšteve odborníka Jordana toto podozrenie potvrdila. Ukázalo sa, že Lucyina podjazyková uzdička je príliš krátka a malá potrebuje operáciu.

Táto sa vydarila a Lucy konečne dokázala prijať správne množstvo živín. Jordan hovorí, že si všimla rozdiel už po niekoľkých hodinách!


Pre Jordan a jej rodinu bolo mučivé pozorovať, ako sa im ich malá stráca pred očami a nechápu prečo. Aké dobré je počuť, že teraz je všetko v poriadku a malá sa vyvíja tak, ako má.

Zdieľajte tento príbeh, možno je medzi vašimi priateľmi mama, ktorá má alebo bude mať podobný problém!

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Matku trápi, že jej dcéra stráca váhu. Po mesiaci sa jej pozrie do úst a zistí príčinu.”