Môj otec ma naučil, ako merať, ak nemám po ruke pravítko. Skúste tento trik, ktorý funguje na 100%

Ako meriate, keď nemáte po ruke nič, čo by pripomínalo pravítko? Už od školských čias poznám minimálne dva spôsoby, ktoré sa mi v živote hodili. O nich a o ďalších spôsoboch merania budem hovoriť v dnešnom článku. Niektoré triky ma naučil môj otec, ktorý bol vždy veľmi vynaliezavý.

Skôr ako sa naučíte tieto techniky, zamyslite sa nad tým, ako by ste si zmerali šaty, keby ste nemali po ruke meter.

Ako merať?

Na jednej z lekcií vám učiteľ ukázal, ako odmerať maximálnu dĺžku nite, aby sa vám pri šití nezamotala a bola dostatočne dlhá.

Ak potrebujete odmerať 1 meter látky alebo šnúry, vezmite koniec šnúry a omotajte si ho okolo časti ruky od dlane po lakeť a späť. Priemerná dĺžka predlaktia človeka je 46 – 50 cm. To je približne 1 m.

Zaujímavosťou je, že 1 palec ukazováka má 2,5 cm a dĺžka palca je 5 cm. Ak potrebujete odmerať 10 cm, zložte dlaň v päsť, vzdialenosť od kĺbu ukazováka po kĺb malíčka je presne 10 cm. Ako pomôcku použite obrázok nižšie.

Samozrejme, každý má inú veľkosť ruky, ale rozdiel je malý. Takže na približné meranie je dobré použiť tento spôsob. Ešte lepšie je zmerať si ruku raz pre zábavu, aby ste v prípade potreby mohli merať presnejšie.

S kľúčom

Ako diskrétne určiť veľkosť prsteňa pre svoju polovičku? Použite kľúč. Napríklad kľúč 13 zodpovedá veľkosti prsteňa 15,5. To je najmenšia veľkosť dámskeho prsteňa.

zápalková škatuľka

Keď som bol zvedavý, koľko stojí tetovanie, narazil som na tento popis: „Cena čierneho tetovania je za kresbu s rozmerom 20 cm štvorcových. (zápalková škatuľka) “- zápalková škatuľka je ideálna na presné merania, pretože má prísne regulovanú veľkosť: 50: 30: 10 mm.

list papiera

Bežný list A4 má dĺžku 29,7 cm a šírku 21 cm Na meranie je vhodný aj akýkoľvek predmet v dome, ktorého rozmery presne poznáte: plech na pečenie, poštová schránka, bankovka a pod. na. Ale skutočné papierové pravítko som sa naučila vyrobiť na hodine matematiky z jednoduchého listu v škatuli. 

V triede bol vždy nedostatok pravítok a učiteľka navrhla vyrobiť si domáce. Pamätáte si, ako sme začali nový odsek, ustupujúc štyri bunky v zošite? Takže každá bunka má 5 mm. Stačí označiť.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Môj otec ma naučil, ako merať, ak nemám po ruke pravítko. Skúste tento trik, ktorý funguje na 100%”