back to top
streda, 24 apríla, 2024

Môj svokor robí najlepší kapustový šalát. Nechytajú sa naňho ani tie z reštaurácie

Kapustový šalát je chutným doplnkom mnohých jedál. Ja ho robím podľa receptu môjho svokra, ktorý doň pridáva výrazné prílohy. Šalát je chutný, zdravý a priam si žiada, aby sa jedol. Dokonca chutí lepšie ako šalát v reštaurácii.

Kapustový šalát na obed

Jedávate šaláty k večeri? Oplatí sa ich zaradiť do svojho jedálnička nielen pre ich chuť, ale aj pre ich zdravotné prínosy. Každému by sa hodila porcia zeleniny navyše. Mojím obľúbeným šalátom je biela kapusta. Recept vytvoril môj svokor, ktorý má rád čo najvýdatnejšie jedlá.

Do bielej kapusty pridáva červenú cibuľu a citrónovú šťavu. Tento šalát je skutočnou vitamínovou bombou. Výborne sa hodí k večeri. Je plný chuti a výživových hodnôt a spestrí každú večeru. Pripravíte ho za pár minút a rovnako rýchlo zmizne.

Ako pripraviť kapustový šalát?

Ingrediencie:
Potrebujeme: 1 malú hlávku kapusty
2 malé mrkvy
1 červená cibuľa
1 veľké jablko
1 citrón
4 lyžice majonézy
2 PL prírodného jogurtu
soľ
korenie
Kapustu nastrúhajte na veľkom strúhadle a mrkvu na malom strúhadle a ingrediencie spojte. Osolíme a necháme niekoľko minút odstáť. Nastrúhajte jablko a nakrájajte červenú cibuľu. Pridáme ju ku kapuste a mrkve.

Vymáčknite citrónovú šťavu a ingrediencie premiešajte. Teraz pridajte majonézu a jogurt a dochuťte soľou a korením. Pridajte petržlenovú vňať. Šalát je teraz hotový. Pred podávaním ho vychladíme v chladničke.

Jednoduchý a chutný kapustový šalát

Tento šalát je jednoduchý na prípravu a netrvá dlho. Stačí len pár ingrediencií a chutná a zdravá príloha je hotová. Červená cibuľa a citrónová šťava dodajú šalátu výraznú chuť. Šalát sa hodí k mäsovým aj vegetariánskym jedlám.

Je plný vitamínov a má vynikajúcu chuť. Tento jednoduchý, ale chutný šalát zvládne pripraviť aj laik. Pochutnajú si na ňom malí aj veľkí gurmáni.

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

„Som vydatá 15 rokov a nechcem deti“: žena prezradila dôvody svojho rozhodnutia

Jenn Lylesová, ktorá je vydatá už 15 rokov, verejne...

Super novinky na čítanie z grady za Apríl

V tieni olivovníkov Eva Glyn Román o láske s príchuťou vína...

Newsletter

Prečítaj si

„Som vydatá 15 rokov a nechcem deti“: žena prezradila dôvody svojho rozhodnutia

Jenn Lylesová, ktorá je vydatá už 15 rokov, verejne...

Super novinky na čítanie z grady za Apríl

V tieni olivovníkov Eva Glyn Román o láske s príchuťou vína...

Ak vidíte vedľa novorodenca nálepku s fialovým motýľom, mali by ste vedieť, čo to znamená.

Symbol fialového motýľa ste možno videli na pôrodníckom oddelení...
Romana
Romana
Volám sa Romana a pre mysmezeny.sk píšem niekoľko rokov. Milujem písať o vzťahoch a ezoterike. Okrem toho ma veľmi baví môj psík. 🥰

Istá žena videla svojho manžela plakať na dvore. Myslela si to najhoršie, vybehla von a videla, čo susedia urobili jej postihnutému manželovi.

Brittany Lynn Garrettová na vlastnej koži pozná, aké je to mať manžela v ozbrojených silách. Christopher bol vždy oddaný svojej krajine, ale práve vojna...

„Som vydatá 15 rokov a nechcem deti“: žena prezradila dôvody svojho rozhodnutia

Jenn Lylesová, ktorá je vydatá už 15 rokov, verejne a otvorene prehovorila o svojom rozhodnutí nemať deti vo videu na TikToku. Žiaľ, musela zverejniť aktualizáciu,...

Manželstvo Richarda Gerea s o 33-ročnou mladšou manželkou, ktorá kedysi spávala na ulici, má „silnú karmickú energiu“

Po tom, čo Richardovi Gerovi stroskotali prvé dve manželstvá, sa herec rozhodol, že sa už nebude zapájať do srdcových záležitostí a mať ďalšie deti,...
Verified by MonsterInsights