Moja mama dáva do prania stále soľ. Keď som zistila prečo, robím to aj ja a odporúčam to aj vám

Tento trik som začala používať už dávno na odporúčanie mojej mamy. Ide o najlepší zlepšovák pri praní, ktorý ocení každá jedna gazdinka. Ide o lacné a veľmi účinné riešenie, ako získať perfektne vypratú bielizeň bez poškodenia a ušetriť na drahých prostriedkoch, ktoré sľubujú viac, ako v skutočnosti dokážu.

Na jedno pranie v práčke potrebujete iba jednu polievkovú lyžicu soli, ale iba hrubozrnnú, pretože jemná sa rozpúšťa príliš rýchlo a je potrebné, aby bola v bubne nielen pri umývaní, ale aj pri plákaní.

Vezmem vreckovku a posypem ju soľou.

Zabalíme do vreckovky, aby soľ nevytiekla. Obrázok nižšie ukazuje, ako to robím.

Potom som na veci, ktoré som už dala do bubna, dala vrecúško soli.

Vyberiem požadovaný režim prania a zapnem stroj. A sám si idem robiť svoje veci alebo si oddýchnuť.

Prečo teda potrebujeme soľ?

A je to potrebné, aby veci počas procesu prania nestratili farbu a nesadli si, rovnako ako zo žltnutia na bielych veciach.

Ak sa rozhodnete tyl umyť, potom pridajte soľ a po prvom praní uvidíte úžasný výsledok. Tyl sa opäť zmení na biely ako sneh, akoby bol práve zakúpený.

Verte tomu alebo nie, soľ je skvelým zmäkčovačom vody. Píšu o tom veľa zdrojov.

Tu sú dôvody, prečo som nútený pridávať soľ počas prania. Viem tiež, že do umývačky riadu sa pridáva namiesto slávneho Calgónu, čo nemá žiadny účinok.

Vyskytli sa prípady, keď sa ľuďom pokazili umývačky riadu a museli si kúpiť novú. Calgon je teda vyhodené peniaze a veľa z nich.

Naše staré mamy pridávali soľ aj pri namáčaní vecí v umývadle. Preto ich biele oblečenie bolo vždy snehovo biele a farebné boli svetlé.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Moja mama dáva do prania stále soľ. Keď som zistila prečo, robím to aj ja a odporúčam to aj vám”