Nádor na mozgu malého dievčatka okamžite úplne zmizol – rodičia hovoria, že je to zázrak od Boha

Texaská rodina ďakuje Bohu za to, že vzácny neoperovateľný nádor na mozgu zmizol spôsobom, ktorý si lekári nevedia vysvetliť.

Difúzny glioblastóm mozgového kmeňa

Podľa správ bola 11-ročnej Roxli Doss z okresu Hays v Texase diagnostikovaná vlani v júni. Ukázalo sa, že sa u nej vyvinul difúzny glioblastóm mozgového kmeňa (DIPG). Dievča sa predtým sťažovalo na bolesti hlavy, nevoľnosť a dvojité videnie.

Web Boston Children’s Hospital popisuje DIPG ako vysoko agresívny a ťažko liečiteľný nádor na mozgu. Netreba dodávať, že prognóza bola veľmi zlá.

Roxlin otec Scott Doss vysvetlil: „Bola to tá najhoršia správa, akú sme mohli dostať.“
„V spoločnosti Dell Children’s, Texas Children’s, Dana-Farver, John Hopkins a MD Anderson sa všetci zhodli, že ide o DIPG.“

Okrem toho, doktorka Virginia Harrodová, jedna z Roxliných lekárov z Dell Children’s Medical Center, povedala, že stav dievčatka je extrémne zriedkavý.
„Je to hrozná choroba. Spôsobuje, že máte zníženú schopnosť prehĺtať, časom stratíte zrak, stratíte schopnosť hovoriť a nakoniec pociťujete ťažkosti s dýchaním.“

„Neexistuje na to žiadny liek. Táto diagnóza je veta.“

Napriek tomu Roxli podstúpila 11 týždňov radiačnej terapie na boj proti rakovine. Počas tohto obdobia jej rodina založila zbierku GoFundMe, aby získala peniaze na liečebné náklady.

„Lekári nás podporujú, ale skutočná pomoc, ktorú hľadáme, pochádza od Boha, pretože to je to, čo práve teraz potrebujeme, modlíme sa za zázrak,“ povedal Scott.

Modlitby boli vyslyšané

To, čo sa stalo potom, spôsobilo, že lekári nevedeli, čo povedať. V septembri vyšetrenie magnetickou rezonanciou ukázalo, že Roxli nemá rakovinu – nádor úplne zmizol.

„Keď som prvýkrát videl Roxlin MRI sken, bolo to naozaj neuveriteľné. Nádor nebol viditeľný na MRI, čo je nezvyčajné,“ potvrdil doktor Harrod.

Roxlin rodičia sú presvedčení, že Boh im podal pomocnú ruku a zbavil ich dcéry túto hroznú chorobu.

Na CaringBridge.org napísali: „Zázrak!! Nemôžeme všetci zostať v šoku, aj keď sme prosili, modlili sa, prosili a verili! Ďakujem Ježišu, len nemáme slová, ktorými by sme to vyjadrili.


Boh použil Roxlu ako vzácnu nádobu pre svoju mocnú moc!“ – napísal Gena Doss na sociálnych sieťach.

Roxli v súčasnosti podstupuje preventívnu liečbu, ako je imunoterapia. Je to liečba šitá na mieru na boj proti rakovine s cieľom odstrániť všetky rakovinové bunky z mozgu.
Vo vyhlásení pre Global News Dr Harrod uviedol:

„Sme opatrne optimistickí a budeme Roxli aj naďalej pravidelne monitorovať a zároveň si užívať jej uzdravenie.
Aká skvelá správa! Malá Roxli chorobu prežila a rodina dnes nemôže byť šťastnejšia!

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Nádor na mozgu malého dievčatka okamžite úplne zmizol – rodičia hovoria, že je to zázrak od Boha”