Novorodenca, ktorý bol v nemocnici 5 mesiacov, nenavštívil nikto. Zdravotná sestra to všetko nemohla nechať tak a zmenila dieťaťu život

Od prvého dňa, keď prišla na tento svet, bojovala malá Giselle o život. Narodila sa dva mesiace predčasne a nasledujúcich päť mesiacov strávila v nemocnici na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Matka dievčatka bola drogovo závislá, a tak sa hneď po narodení jednoducho vytratila zo života dieťaťa.

Keď mala Giselle 3 mesiace, jej opatrovníctvo bolo oficiálne prevedené.

Liz Smithová pracovala ako zdravotná sestra v tej istej nemocnici, takže keď sa dozvedela o situácii dieťaťa, chcela ju vidieť. Keď Liz uvidela Giselline veľké modré oči, okamžite vedela, že chce byť pestúnkou a starať sa o toto dievčatko, pre ktoré štát hľadal pestúnsku rodinu so zdravotnými potrebami.

Liz bola vždy starostlivá a snívala o vlastnej rodine a deťoch, ale život bol iný. V skutočnosti neplánovala pestúnstvo ani adopciu detí, ale osudové stretnutie s Giselle zmenilo jej názor.

Hoci mala Giselle od narodenia zdravotné problémy a bola kŕmená sondou, prekvapivo dobre rástla a silnela. Keď mala 9 mesiacov, mohla ísť domov k svojej novej pestúnke.

Krátko nato úrady na ochranu detí definitívne zbavili Giselliných biologických rodičov všetkých práv na dieťa. Táto správa bola pre Liz zároveň radostná aj smutná – pretože jej radosť je pre niekoho aj momentom smútku.

Napriek tomu, že novorodenca rodičia opustili v nemocnici a bolo zistené, že sa o dievčatko nebudú vedieť postarať, stále sú jej telom a krvou. Keď Giselle dovŕšila dva roky, oficiálne sa stala súčasťou Lizinej rodiny.

Teraz je dievčatko šťastné a energické a jej matka Liz si bez nej nevie predstaviť život. Nikdy si nepredstavovala, ako jej deti vstúpia do života, ale nepochybuje, že im bolo súdené stretnúť sa v ten deň v nemocnici a nadviazať ten očný kontakt.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Novorodenca, ktorý bol v nemocnici 5 mesiacov, nenavštívil nikto. Zdravotná sestra to všetko nemohla nechať tak a zmenila dieťaťu život”