Pamätáte si ešte na tie časy: „Mami, môžem dnes spať u babky?

Babičky sú nesmiernym zdrojom lásky a oddanosti. Až keď vyrastieme, uvedomíme si, akú dôležitú úlohu zohrali v našom živote a v živote našich detí.

„Mami, prosím ťa, môžem dnes spať u babky?

Dnes som vo vlaku počula, ako sa dieťa pýta svojej mamy, ale keď som sa otočila, aby som videla to dieťa, ktoré ma jedinou vetou vrátilo v čase, bolo preč, už odišlo so svojou mamou….

Ako rýchlo prešlo toto obdobie? My dospelí sa zaoberáme nudnými výhodami.

Každý deň o niečo bojujeme, niekedy ani nevieme, čo chceme, a ak vieme, čo chceme, nevieme, prečo to chceme, a tak to ide deň za dňom.

A potom stačí jedna takáto veta a spomienka na babičkin domov, kde sme našli všetko, čo sme potrebovali, radosť, naplnenie, pokoj v srdci a bezpečie….

Babičkin dom je miesto, kde s nami hodiny trávia čas a minúty plynú bez náhlenia.

Babičkin dom je miesto, kde je najobyčajnejší tanier polievky a domáci chlieb s mliekom tým najchutnejším jedlom na svete.

A domáci višňový džús chutí lepšie ako ten najdrahší džús zo supermarketu.

Babičkin dom je miesto, kde jedno popoludnie môže trvať celú večnosť, a predsa nás nič nezaťažuje, v srdci máme vždy pokoj, na tvári úsmev a hlavu plnú fantázie.

V babičkinom dome sa všetko stáva takým možným… všetko je také jednoduché, a predsa vonia láskou, lipou a lesnými jahodami.

Babičkin dom je miesto, kde nachádzame pozostatky nášho detstva a života našich rodičov.

Nemám už ten luxus navštevovať svoju babičku…

Zostane len v mojich spomienkach…

Ale keby som mohol snívať jeden sen… a vrátiť sa do nejakého okamihu svojho života, myslím, že by som ani trochu nepochybovala, ale požiadala by som o to:

Môžem dnes spať u svojej babičky?“

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Pamätáte si ešte na tie časy: „Mami, môžem dnes spať u babky?”