S farmárom žila 10 rokov a založila si s ním rodinu. Netušila, že je to najnebezpečnejší zločinec v Európe

Svetlana Michotinová strávila so svojím manželom desať rokov a nevedela, že je to v skutočnosti úplne iný človek.

Muž sa žene predstavil ako Gabtelnur Boltačev. Ukázalo sa však, že je to Romas Zamolskis, litovský vrah. Hoci príbeh pripomína scenár kriminálneho filmu, skutočne sa stal.

O Romasovi Zamolskisovi sa dosť veľa hovorilo. Miestne orgány činné v trestnom konaní ho dobre poznajú. Ako šestnásťročný sa dostal do väzenia za lúpež v obchode vo Vilniuse. O päť rokov neskôr Romas poslal svojho priateľa na druhý svet. Potom si vzal život prostitútky.

V „bláznivých deväťdesiatych rokoch“ bol Zamolski známy krádežami zberateľských áut.

Zabíjal úplne každého, kto sa mu pokúsil postaviť do cesty, či už to boli ochrankári alebo policajti. Nazývali ho „zlý mäsiar“ a všetci sa ho báli. Romasa bolo veľmi ťažké vypátrať, potuloval sa po rôznych mestách. Neexistovali žiadni očití svedkovia jeho mnohých zverstiev, pretože vrah nenechal nikoho nažive.

Litovská polícia sa v roku 2001 dostala na Zamolského stopu, ale keď vtrhla do jeho bytu, „šialený mäsiar“ vystrelil z dvoch pištolí a vyskočil z tretieho poschodia.

Aj vtedy sa naňho usmialo šťastie a podarilo sa mu ukryť. Romas sfalšoval doklady a s ich pomocou vycestoval do Ruska, presnejšie do Jekaterinburgu. Romasovi sa podarilo dostať na Ural len s podporou miestnych kriminálnych orgánov. Pripravili mu nové doklady, podľa ktorých sa volal Gabtelnur Boltačev.

Spočiatku slávny vrah sa spriatelil s miestnymi zločincami a pokračoval vo svojich obľúbených činnostiach. Uralskí agenti uvádzajú, že spáchal niekoľko lúpeží, bol zapojený do obchodu so zbraňami a pripravil o život miestneho podnikateľa.

O dva roky neskôr sa „šialený mäsiar“ náhle rozhodol zmeniť svoj život. Získal malý pozemok a začal sa venovať poľnohospodárstvu. Počas ďalšej cesty do Jekaterinburgu sa zoznámil so Svetlanou.

Žena vypovedala, že jej manžel povedal len to, že je sirota, pretože jeho rodičia mali vážnu nehodu. Nemala dôvod farmárovi neveriť. O mesiac neskôr žena dala výpoveď v práci a presťahovala sa k nemu.

Po štyroch rokoch manželstva sa jej narodila dcéra. O dva roky neskôr sa jej narodil syn. Manželia aktívne viedli veľké hospodárstvo, pestovali zemiaky. Chovali vtáky aj kravy.

Po celý ten čas po Rómoch pátrali ruskí a litovskí agenti. Svojimi „výkonmi“ si vyslúžil titul jedného z najnebezpečnejších banditov v Európe. Zamolski sa náhodne prezradil. So svojou rodinou odišiel s falošným pasom na odpočinok.

Polícia si ho všimla a vystopovala ho až domov. Na dolapenie „rozhnevaného mäsiara“ bola vytvorená skupina, do ktorej sa zapojili špeciálne jednotky. Napriek snahe militantov, ktorí obkľúčili farmu, sa Romas oslobodil a ukryl sa v lese.

Zamolski sa ukryl niekde v lese. Občas zavolal svojej manželke. V tomto období mala rodina vážne finančné problémy, pretože Svetlana nemohla bez manželovej pomoci zbierať úrodu.

Keď prišlo na to, že manželka nedokáže uživiť deti, Romas začal pracovať na stavbe. Vedel, že je to nebezpečné, ale nemal inú možnosť. Všetky zarobené peniaze dával svojej manželke. Keď muž stratil ostražitosť a začal nocovať doma, nakoniec ho chytili. Po zadržaní Romas spustil paľbu, ale ako zázrakom prežil. Vyšetrovatelia ho potom mohli poslať do väzenia.

Romasova manželka sa už dva roky snaží dokázať omyl agentov. Tvrdí, že jej manžel nemá s hľadaným zločincom nič spoločné. Kategoricky neverí obvineniam vzneseným voči jej manželovi.

Svetlana vyhlásila, že počká, kým sa Romas vráti domov. Vo väzení je už niekoľko rokov. V auguste pár podpísal a zlegalizoval svoje manželstvo. Tak či onak, Svetlana sa svojho manžela pravdepodobne už nedožije, pretože ruský súd ho odsúdil na šestnásť rokov väzenia. Potom ho pošlú do Litvy, kde ho s najväčšou pravdepodobnosťou odsúdia na doživotie.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “S farmárom žila 10 rokov a založila si s ním rodinu. Netušila, že je to najnebezpečnejší zločinec v Európe”