Susedia to už nevydržali a na dvere vyvesili lístok s „pravidlami spolužitia“.

Istý používateľ Twitteru sa podelil o informáciu o novom a rastúcom napätí medzi nájomníkmi istého bytového domu. Na mieste spoločnom pre všetkých, konkrétne na schodisku, sa objavil list s „pravidlami spolužitia“.

Čo by teda malo charakterizovať ideálneho suseda?

Podľa niektorých môžu byť požiadavky dosť komplikované. Sused by mal byť milý, vždy povedať „dobré ráno“, pomôcť s ťažkými taškami, rešpektovať večerku a v ideálnom prípade nemať malé deti, ktoré môžu plakať.

Obyvatelia tohto konkrétneho bytového domu sa rozhodli, že ich susedia nespĺňajú tieto vysoké nároky, a na schodišti vyvesili zoznam „pravidiel dobrého susedského spolužitia“. Prezentované pravidlá dobrého susedského spolužitia zneli takto:

„Pozor, niektorí ľudia, ktorí majú byty na tomto schodisku, by si mali zvyknúť na to, že existujú určité dobré susedské pravidlá spolužitia obyvateľov. Okrem iného sa v nich hovorí, že:

zákaz vychádzania je od 22:00 do 6:00,

zákaz zvracania na schodisku,

detské ihrisko je na sídlisku, nie na schodisku“. – znie.

Autori týchto pravidiel však nevysvetlili, ako sa majú správať nájomníci s malými deťmi, ktoré v noci plačú, alebo ľudia, ktorí pracujú do noci.

Na Twiteri bola zverejnená ďalšia karta, ktorú vložil iný používateľ.

Nájomníci budovy, v ktorej sa nachádza škôlka, nechcú, aby rodičia malých detí používali zariadenia, ako napríklad výťah. Preto sa na dverách výťahu objavilo netypické vyhlásenie.

„Výťah nie je určený pre rodičov detí zo škôlky, ale pre obyvateľov tohto bloku, najmä tých na vyšších poschodiach. Ľudia, je to len pár schodov, neviem, čo musíte mať v hlave, aby ste čakali a perfídne okupovali výťah, organizovali výlety na iné poschodia a ešte sa hnevali na obyvateľov, lebo ich nejakým zázrakom stiahli na iné poschodie“. – hovoria autori vyhlásenia a zdôrazňujú, že výťah „nie je hračka“.

V záverečnej časti svojho posolstva sa nájomníci budovy rozhodli osloviť priamo rodičov, ktorých deti navštevujú škôlku. „Presuňte svoje štyri písmená a začnite chodiť po schodoch,“ napísali.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Susedia to už nevydržali a na dvere vyvesili lístok s „pravidlami spolužitia“.”