Sviečkové rituály na očistenie energie domova a privolanie šťastia. Nie nadarmo horia aj v kostoloch

Každý z nás má doma sviečky, no málokto ich pravidelné používa. Počuli ste už o rôznych rituáloch so sviečkami?

Nie nadarmo sa sviečky umiestňujú napríklad v chrámoch. Jednoducho všetky majú zvláštnu silu, o ktorej význame budeme hovoriť neskôr v článku.

RITUÁLY SVIEČOK

S obyčajnými sviečkami sa dá urobiť veľa užitočných vecí pre domácnosť a rodinu. Napríklad na vyčistenie domu od negatívnej energie. A tá, nech sa jej bránime akokoľvek, si stále nachádza cestu do našich bytov. Napríklad keď prídu hostia so svojimi problémami a starosťami.

Ľudia verili, že sviečka zapálená v dome slúži ako návnada. Priťahovala šťastie, bohatstvo a prosperitu. Aby sa tak stalo, vykonávali sa špeciálne rituály so sviečkami. Večer sa odriekala modlitba Otčenáš a potom sa zapálila sviečka.

Potom je potrebné prejsť s ňou všetky miestnosti v byte. Dôležité je začať od severnej časti domu a skončiť v južnej časti. V strede každej miestnosti by ste sa mali zastaviť a povedať: „Všetko, čo nie je potrebné, opustí váš dom v plameni sviečky a nevráti sa. Všetko, čo je potrebné, príde a zostane navždy. Amen!“

Tým sa rituál nekončí. Keď obídete všetky miestnosti, mali by ste nechať sviečku dohorieť na parapete. V okne uvidíte, ako sviečka osvetľuje váš domov a priťahuje prosperitu. Hneď ako sviečka zhasne, otvorte okno dokorán a v duchu pozvite do svojho domova úspech a šťastie.

Ako používať sviečky doma?

Ľudia často zapaľujú sviečky bez akéhokoľvek dôvodu, aby si doma vytvorili priaznivú atmosféru pre niečo. Niektorí ľudia napríklad radi pozerajú film pri sviečkach alebo majú radi romantickú večeru. Môže to však byť vnímané aj ako rituál.

Keď budete nabudúce variť jedlo, nezabudnite zapáliť sviečku a pomodliť sa. Potom si dajte večeru so zapálenými sviečkami bez horného osvetlenia. Znásobíte tak svoje šance na prilákanie pozitívnej energie a pohody.

Mimochodom, aj farebné sviečky majú svoj význam. Napríklad zelená sviečka sa dá použiť na prilákanie bohatstva do vášho domova. Na to ju musíte previazať zelenou stuhou, zapáliť a okolo nej položiť mince. Potom vyslovte tieto slová: „Obklopuje ma zelený plameň, obklopuje ma mágia peňazí, som bohatý, čoskoro zbohatnem“.

Potom musíte mince pokvapkať zeleným voskom a ukryť ich na odľahlom mieste mimo dosahu cudzích očí. Rituál spôsobí, že peniaze potečú do domu ako rieka. Hovorí sa, že účinok rituálu je možné zlepšiť, ak použijete naraz 3 alebo 6 sviečok.

Mimochodom, nie tak dávno som vám povedal, ako pomocou ďalšieho zaujímavého domáceho rituálu vrátiť do domu šťastie a prosperitu. Jednoduchý návod nájdete v článku na tomto odkaze.

Tip redakcie

Pomocou sviečok môžete určiť energeticky najviac znečistené miesto v byte alebo dome. Na tento účel by si mal každý člen domácnosti zapáliť sviečku a začať chodiť po byte. Tie miesta, kde sviečka začne praskať alebo sa na nich objavia sadze, by mal vyčistiť od negativity.

Na tento účel by sa tam mal človek pomodliť. Potom je dôležité miestnosť vyvetrať a pred dvere zavesiť amulet.

Odborníci radia, aby ste si doma čo najčastejšie zapaľovali sviečky. V súčasnosti je na trhu obrovský výber sójových sviečok s príjemnými vôňami.

Vzniklo mnoho remeselných výrobní. Sviečky nielen príjemne voňajú, ale aj krásne vyzerajú. Svoj domov si tak môžete ľahko ozdobiť nejakou netradičnou sviečkou, ktorá poteší oko.

Povedzte nám, ako často si doma zapaľujete sviečky? Veríte v jej posvätný význam?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Sviečkové rituály na očistenie energie domova a privolanie šťastia. Nie nadarmo horia aj v kostoloch”