Takto budú vyzerať vaše tetovania, keď budete starí na dôchodku. Nechali by ste si ich dať?

Tetovanie je jednou z tých tém, na ktorých sa ľudia zďaleka nezhodnú. Zatiaľ čo niektorí ľudia veria, že tetovanie má estetický aj emocionálny prínos, iní si myslia, že je to iniciatíva, ktorú možno ľahko oľutovať, keďže tetovanie je na celý život a naše telo sa v priebehu rokov nikdy neprestane meniť.

Tetovať či netetovať? Túto otázku si niekedy položilo mnoho ľudí. A pravdou je, že hoci sa zdá, že je to inak, toto rozhodnutie netreba brať na ľahkú váhu. Tetovanie je na celý život a odvtedy si musíte byť vedomí, že to nie je niečo, čo robíte z rozmaru. Tetovanie môže navždy zmeniť váš vzhľad, a to nielen v závislosti od veľkosti tetovania, ale aj od miesta, kde sa ho rozhodnete vyryť.

Ak sa niektorí ľudia zdráhajú ozdobiť svoju pokožku akýmkoľvek vzorom alebo kaligrafiou, je to často preto, že naše telo nezostáva časom rovnaké a naša pokožka nie je výnimkou.

Niektoré zmeny, ktoré sa vo vašom tele prejavujú s pribúdajúcim vekom

Vzhľad vašej pokožky sa mení: Časom si všimnete, že vaša pokožka je menej pružná a suchšia. Je to spôsobené najmä tým, že vaša pokožka produkuje menej prirodzeného tuku na jej zmäkčenie.

Zároveň tukové tkanivo tesne pod kožou nakoniec zmizne, čím sa dosiahne štíhlejší vzhľad, ktorý môže byť celkom zjavný.

Vrásky, pavúčie žilky a iné starecké škvrny sa tiež nakoniec objavia po celom tele. Ako sa uvádza v článku na CNews, koža stráca svoju pružnosť a podriaďuje sa gravitácii, takže niektoré časti tela, najmä nos a uši, sa nakoniec ovisnú smerom nadol. Laloky priberú každý rok v priemere 0,22 mm, čo zodpovedá 1 centimetru za 50 rokov.

Kosti sa stávajú krehkými: Medzi štyridsiatkou a päťdesiatkou začínajú kosti strácať svoju pevnosť a hustotu. V dôsledku toho sa stávajú krehkými, čo zvyšuje riziko zlomenín a iných poranení.

V závislosti od toho, kto ste, sa môžete dokonca cítiť menší, pretože vaše telo sa zmenší o niekoľko centimetrov, ako vysvetľuje Le Figaro Santé. Táto zmena je spôsobená tým, že platničky tvoriace vašu chrbticu strácajú objem. Pokiaľ ide o kĺby, u niektorých ľudí sa môžu opotrebovať. Artritída môže vzniknúť v dôsledku viac či menej výrazného zhoršenia stavu chrupaviek a tekutiny v kĺboch.

Ľudia, ktorí majú radi svoje telo napriek váhe rokov

Niektorí ľudia sa odhodlali a zjavne neľutujú, že si nechali vytetovať mená svojich blízkych, kresby alebo iné symboly, ktoré im prirástli k srdcu. Neváhajú ani ukázať, že napriek zmenám, ktoré vek prináša na telo, duch a krása umenia zostávajú nezmenené.

Niet pochýb o tom, že takíto ľudia dokážu inšpirovať mladších ľudí a zmeniť ich vnímanie staroby k lepšiemu. Telo môže starnúť, ale sú veci, ktoré môžu zostať nedotknuté. Je to na vás!

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Takto budú vyzerať vaše tetovania, keď budete starí na dôchodku. Nechali by ste si ich dať?”