Takto uskladnené uhorky zostanú šťavnaté a čerstvé. Dokonca aj niekoľko dní!

Čerstvá uhorka je chutným doplnkom šalátu a radi ju krájame aj na sendviče. Nájdete ju v každom obchode so zeleninou a supermarkete, takže aj uprostred zimy si môžete vychutnať jej vitamíny. Stojí však za to vedieť, ako uhorky skladovať, aby ste si naplno vychutnali ich chuť píše portá geniálne.

Prečo tak radi jeme uhorky?

Obľubujú ju najmä tí, ktorí dbajú o svoju postavu a dodržiavajú diétne odporúčania. Prečo? Prízemná uhorka váži približne 50 g, zatiaľ čo väčšia skleníková uhorka váži približne 150 g.

Je ľahké spočítať jej kalorický obsah, keď vieme, že na 100 g pripadá len 12 kalórií! Je sýta a diétna. Nielen to, má očistný účinok, takže pomáha zbaviť sa vody z tela.

Samozrejmosťou je aj široká škála vitamínov (C, E, A, K) a živín (vápnik, draslík, zinok, železo, fosfor).

Pripravujete raňajky, chcete si na tanier nakrájať uhorku, vyberiete ju z chladničky a ona je vysušená a už nevyzerá veľmi chutne? Možno je na nej pleseň? Je to preto, že ste sa o ňu dobre nestarali!

Ako skladujete uhorky, aby zostali čerstvé?

Aby vaše uhorky nestratili tak rýchlo svoju čerstvosť, nedávajte ich do chladničky bez akejkoľvek ochrany! Pevne ich zabaľte do papierovej utierky a vzniknutý balík vložte do plastového vrecka alebo ho zabaľte do potravinovej fólie. Zabalenú zeleninu ukladajte len do zásuvky v chladničke a nestratí svoju chuť.

Existuje aj ďalší dômyselný trik na skladovanie uhoriek!

Keď budete krájať uhorku, nevyhadzujte odrezaný koniec. Nakrájajte toľko plátkov, koľko potrebujete, potom pritlačte odrezaný koniec k uhorke a pomocou špáradiel ich spojte.

Tým sa zabezpečí, že zelenina nebude mať šancu vyschnúť. Kreativita v kuchyni sa oplatí!

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Takto uskladnené uhorky zostanú šťavnaté a čerstvé. Dokonca aj niekoľko dní!”