Tehotná žena ide na ultrazvuk – na obrazovke vidí 6 čiernych kruhov okolo svojho dieťaťa. Čo to znamená? PÝTA SA LEKÁRA.

Matke sa pri pohľade na šesť čiernych kruhov okolo jej dieťaťa na ultrazvukovej obrazovke skrútil žalúdok. Bála sa, že to znamená, že niečo nie je v poriadku, najmä po tom, čo pred pár mesiacmi prežila bolestivý potrat.

Po tom, čo ľahko otehotnela so svojím prvorodeným synom, Bree Zaccarová predpokladala, že to bude rovnaká skúsenosť aj v prípade jej druhého dieťaťa. Nebolo to však tak a pri snahe o rozšírenie rodiny prežili veľa ťažkostí.

Trvalo niekoľko mesiacov, kým matke konečne pristál na kolenách pozitívny tehotenský test. Napriek dlhému čakaniu bola nadšená, keď zistila, že čaká dieťa.

Čaká nás nočná mora

Bree čakala na svoj prvý ultrazvuk až do 8. týždňa, aby mohla počuť tlkot srdca svojho dieťaťa. Technici ju však nechali zmätenú, keď jej povedali, že na základe meraní, ktoré videli, je len v 6. týždni tehotenstva a srdiečko jej dieťaťa je stále veľmi slabé.

Povedali jej, aby sa o týždeň vrátila na ďalšiu kontrolu. Už počas čakania cítila, že niečo nie je v poriadku, pretože jej nevoľnosť prichádzala a odchádzala.

Bohužiaľ, keď prišla na kliniku, jej tušenie sa potvrdilo – zistili, že srdiečko dieťaťa už nebije. Bola to nočná mora, z ktorej si Bree želala, aby sa mohla zobudiť. Zasiahlo ju to veľmi silno a niekoľko dní po tom musela podstúpiť operáciu D&C.

Nájdenie odvahy skúsiť to znova

Bree mala zlomené srdce a mesiac smútila nad stratou, plakala a obviňovala sa z toho, čo sa stalo. Vďaka online komunite sa však konečne dokázala uzdraviť a otvoriť sa myšlienke pokúsiť sa znova otehotnieť.

V deň synových druhých narodenín sa rozhodla urobiť si tehotenský test a ten bol pozitívny. Tentoraz sa však snažila kontrolovať svoje emócie, pretože sa bála, že by sa to mohlo opäť zvrtnúť.

Čakanie na 8-týždňový ultrazvuk sa Bree zdalo ako večnosť, pretože ho očakávala zo všetkého najviac. Keď prišla na kliniku, modlila sa, aby nosila zdravé dieťa.

Prekvapivý nález

Je pravda, že Bree bola schopná počuť a vidieť vlny srdcového tepu svojho dieťaťa. To však nebolo to jediné, čo na obrazovke videla – videla aj niekoľko čiernych kruhov obklopujúcich jej dieťa.

„Čo je to?“ znepokojene sa opýtala technika. „Neviem,“ odpovedala a Bree sa zrazu opäť cítila slabá.

Nemohla podstúpiť ďalší potrat – nevedela, či to dokáže znova. Technička jej povedala, že to môžu byť váčky a že možno nosí viacero detí, ale tie zatiaľ na ultrazvuku nebolo vidieť.

Breein gynekológ bol rovnako zmätený ako technik. Priznala, že nevie, či je tehotenstvo životaschopné, a tak bola Bree poslaná k rizikovému lekárovi.

Nakoniec ani rizikový lekár nevedel, čo si má o vrecúškach myslieť. Povedal však, že má pocit, že vačky časom jednoducho zmiznú.

Pre Bree to bolo ťažké tehotenstvo, počas nasledujúcich 8 týždňov krvácala každý deň. Mala pokoj na lôžku a nesmela vykonávať žiadnu fyzickú aktivitu.

Na ultrazvuku v 20. týždni zistili, že lekár mal pravdu. Vaky boli preč! Zdravé bábätko sledovali každý mesiac, až kým Bree nebola pripravená porodiť.

V 36. týždni Bree porodila zdravé dievčatko menom Ella. Nikdy sa nedozvedela, čo to vlastne boli váčky, ale Bree si rada myslí, že to boli anjeli strážni, ktorí sa postarali o to, aby nemusela prísť o ďalšie dieťa.

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Tehotná žena ide na ultrazvuk – na obrazovke vidí 6 čiernych kruhov okolo svojho dieťaťa. Čo to znamená? PÝTA SA LEKÁRA.”