Uhorkový šalát s cesnakom! Prírodný liek na cholesterol, vysoký krvný tlak a mnoho ďalších problémov…

roblémy s hladinou cholesterolu a so správnou výškou krvného tlaku má v dnešnej dobe značná časť populácie a nemožno ich podceňovať.

Zdravotné komplikácie, ktoré na sebe pocítite, vás skôr alebo neskôr dovedú k lekárovi, ktorý vám predpíše potrebné lieky, ale zároveň vám odporučí, čo máte vy sami zmeniť a dodržiavať, aby ste svoj zdravotný stav zlepšili a mali ste ho pod kontrolou.

A k tomu patrí neodmysliteľne aj úprava toho, čo ste boli možno skôr zvyknutí jesť.

Cholesterol, priateľ i strašiak

Cholesterol má síce zlú povesť, ale pre fungovanie ľudského organizmu je absolútne nevyhnutný.

Časť cholesterolu si telo tvorí samo a časť sa do neho dostáva potravou. Jeho zvýšená hladina však môže spôsobiť zdravotné problémy, preto je na mieste opatrnosť.

Pokiaľ ide o jedlá, ktorým sa treba vyhnúť, najnebezpečnejšie sú tuky a samozrejme vyprážané jedlá. Pokiaľ ide ale napríklad o vajce, odborníci sa novo zhodujú, že na rast hladiny cholesterolu až taký vplyv, ako sa predtým sa tvrdilo, nemajú, a jedno vajce denne si človek môže pokojne dopriať.

Pozor na hypertenziu

Vysoký krvný tlak čiže hypertenzia je veľmi časté ochorenie, ktoré môže mať pre zdravie škodlivé následky a navonok sa nemusí nijako zvlášť prejavovať. S vysokým tlakom sa musí vysporiadať najmä srdce a tiež celý cievny systém. Zaujímavé je, že v priebehu života sa krvný tlak môže podstatne zmeniť a najmä s rastúcim vekom býva pomerne časté, že z pôvodne skôr nízkeho tlaku sa vyvinie tlak vysoký a prinesie komplikácie.

Uhorka a cesnak ako súčasť výzbroje

Aby sme vyššie uvedeným problémom lepšie čelili, je dobre telo vyzbrojiť látkami, ktoré ho posilnia. Medzi také prírodné zbrane patrí pre niekoho nie práve typická kombinácia uhorky a cesnaku.

Obe plodiny sú pre zdravie veľmi prospešné, a okrem ďalšieho môžu pomôcť práve aj v boji proti zvýšenej hladine cholesterolu i krvného tlaku.

Možno ste si túto kombináciu obľúbili v aj u nás populárnym gréckom pokrmu tzatziki, ale to nie je jediné jedlo, kde môžete uhorku a cesnak nájsť na jednom mieste. Skúste náš recept na šalát a možno v ňom nájdete svojho pomocníka v boji o svoje zdravie.

Potrebovať budete:

pohár plnej studenej vody
3 strúčiky cesnaku
1 uhorku
2 lyžičky jablčného octu
trochu soli

Postup:

Cesnak ošúpeme, rozotrite s trochou soli a zmiešajte s jablčným octom. Uhorku nakrájanú na kúsky pridajte do pripravenej zmesi, prilejte vodu a všetky ingrediencie premiešajte.

Prajeme dobrú chuť, a hlavne pevné zdravie!

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Uhorkový šalát s cesnakom! Prírodný liek na cholesterol, vysoký krvný tlak a mnoho ďalších problémov…”