Vajíčko rozbijeme na tanier a žĺtok napichneme nožom. Prečo tomto triku nikto nehovorí?

Máte radi vajcia? Sú cennou súčasťou nášho jedálnička. Ako si pripravíte vyprážané vajíčko? Naučil som sa trik, ktorý je mimoriadne účinný. Škoda, že som ho nepoznal už skôr. Teraz tento patent často používam, keď mám chuť na vyprážané vajíčka.

Vajíčka – chutné a zdravé

Konzumácia vajec má veľký vplyv na fungovanie nášho tela. Vajcia sú sýte a dodávajú nám vitamíny A, E, D, K a vitamíny skupiny B. Sú tiež zdrojom draslíka, vápnika, železa, horčíka, sodíka a fosforu. Konzumácia vajec sa odporúča ľuďom, ktorí bojujú s nadváhou.

Smažené vajcia počas procesu vyprážania nestrácajú bielkoviny. Zachovávajú si svoje výživové hodnoty. Ako pripraviť takéto vajíčko? Odporúčam trik, ktorý som sa nedávno naučil. Vďaka nemu je príprava vyprážaného vajíčka oveľa jednoduchšia. Určite tento trik vyskúšajte.

Ako pripraviť vyprážané vajíčko? Použite trik!

Na použitie triku použijeme tanier vymastený olejom, na ktorý rozbijeme vajce. Žĺtok jemne napichneme nožom a vložíme do mikrovlnnej rúry. Časovač nastavte na 45 sekúnd. Po uplynutí tohto času vyberte tanier z mikrovlnnej rúry. Smažené vajce je teraz hotové.

Výhodou tohto šikovného triku je, že vajce sa neprilepí na panvicu a nepripáli sa. Vždy sa to podarí. Príprava vyprážaného vajíčka týmto spôsobom trvá niekoľko desiatok sekúnd. Používajte tento trik vo svojej kuchyni a odporúčajte ho aj ostatným. Oplatí sa to.

Smažené vajce – nielen na večeru

Smažené vajíčko si môžete pripraviť na raňajky aj na obed. Bude chutiť s chlebom, ale aj so zemiakmi a musakou. Tento pokrm nám dodá cenné mastné kyseliny a dobrý cholesterol. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie môžeme zjesť až 10 vajec týždenne.

Ľudia, ktorí trpia ochorením pečene, by však mali obmedziť množstvo konzumovaného vaječného žĺtka kvôli obsahu tuku.

Odporúča sa vyberať si vajcia z ekologického alebo voľného chovu. Takéto vajcia budú najvýživnejšie. Písali sme o recepte na večeru s vajíčkami. Uviedli sme aj recept na raňajky s použitím vajec.

zdroj:takprosto

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vajíčko rozbijeme na tanier a žĺtok napichneme nožom. Prečo tomto triku nikto nehovorí?”