Veľký zadok je zdravý zadok – vedci potvrdili, že ženy s veľkým pozadím sú zdravšie a chytrejšie

Vedci z univerzity v Oxforde v nedávnej štúdii zistili, že ženy s väčším pozadím sú menej náchylnejšie na chronické choroby a sú chytrejšie než ženy s priemerným alebo menším zadkom. Zaujímavé, že?

Tieto ženy majú taktiež menšiu hladinu cholesterolu vďaka hormónom, ktoré im pomáhajú spracúvať cukor rýchlejšie.

Ba čo viac, vedci potvrdili, že ženy s veľkým pozadím nesú menšie riziko kardiovaskulárnych chorôb, či cukrovky. To všetko vďaka tomu, že majú prebytok omega 3 mastných kyselín, čo spôsobuje aj lepšie fungovanie mozgu.

The ABC News vyspovedalo profesora Konstantinosa Manolopoulosa ako vedúceho výskumu, ktorý u týchto žien potvrdil nižšiu hladinu cholesterolu a glukózy.

Všetky tieto záveru sú podložené výskumom na viac ako 16.000 ženách. Väčší zadok pozitívne vplýva aj na výšku leptínu v ženskom tele, čo je hormón zodpovedný za reguláciu váhy, a taktiež adinopektínu, hormónu s protizápalovými a antidiabetickými  vlastnosťami.

Tukové tkanivo na zadku chytá škodlivé tukové častice a zabraňuje kardiovaskulárnym ochoreniam.

Podobné štúdie boli vykonané univerzitami v Californii a Pittsburghu a výsledok bol ten istý – ženy s väčším pozadím, širšími bokmi a uzším pásom sa dožívajú vyššieho veku.

Zdroj: http://www.healthyfoodteam.com/

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Veľký zadok je zdravý zadok – vedci potvrdili, že ženy s veľkým pozadím sú zdravšie a chytrejšie”