back to top
streda, 24 apríla, 2024

„Ženy by mali mať dvoch manželov, aby boli šťastnejšie, tvrdí štúdia

To sú sociologicky zaujímavé závery. Zistite, prečo by podľa jednej štúdie mali mať ženy dvoch manželov, aby boli šťastnejšie.

Je viac ako jeden manžel darom z nebies? To sú závery štúdie, ktorá ukázala, že polyandrické ženy sú šťastnejšie. Táto štúdia, o ktorej informuje článok v časopise Science Daily, spochybňuje všetky známe sexuálne stereotypy.

Ženy s viacerými manželmi majú šťastnejšie deti

Vo svete, kde polygamia prevláda nad polyandriou, by sa mohlo zdať, že tá druhá je výhodnejšia ako tá prvá.

Táto štúdia naznačuje, že žena s viacerými mužmi je pre ľudstvo lepšia. Pod názvom „Odhalenie úspešnosti párenia a testovanie Batemanových princípov v ľudskej populácii“ odhaľuje, že by bola lepšia pre potomstvo tohto typu zväzku.

Mnohomužstvo alebo polyandria je jednou z dvoch foriem polygamie. Ide o stav, kedy má žena viacero manželov súčasne. Opakom polyandrie je druhá forma polygamie – polygýnia (muž má viacero manželiek).

Podľa tejto teórie muži produkujú milióny spermií, zatiaľ čo ženy majú málo vajíčok, čo je limitujúci faktor pre reprodukciu. Ženy sú preto základnými rodičmi, ktorí zaručujú úspech detí, viac ako muži.

Záver: sú to muži, ktorí by mali bojovať za to, aby ženy mali úspešné potomstvo. Čerešničkou na torte pre blaho týchto dám je, že ak prvý manžel ochorie, druhý mu pomáha s ďalšími každodennými úlohami.

Štúdia sa uskutočnila v západoafrickom kmeni.

Hoci sa Batemanova vedecká teória týkala najmä zvierat, bola aplikovaná aj na našich blížnych. A práve v západnej Afrike, medzi ľuďmi z kmeňa Pimbwe, sa analyzoval tento nový model rodiny.

Tento kmeň lovcov a zberačov sa niekedy ocitá v období hladu, a preto je menej náchylný na monogamiu. Počas 20 rokov sa skúmalo 20 000 z nich podľa typu manželstva.

Záver: ženy boli v čase nedostatku viac náchylné udržať svoje deti nažive. Naopak, muži mali menej potomkov, ktorí prežili zlé časy. Je to dôvod na blahoželanie matriarchálnym systémom? Niektoré štúdie však spochybňujú kauzalitu šťastia ženy s viacerými manželmi. Podľa tejto štúdie manželia viac stresujú svoje manželky ako svoje deti!

Táto indická žena sa vydala za 5 bratov

Príbeh tejto mladej Indky, ktorý sprostredkovali redaktori z britskej webovej stránky Daily Mail, hovorí o výnimočnej tradícii. V jej dedine na severe Indie sa žena musí vydať za bratov svojho prvého manžela.

Takto sa nakoniec vydala za 5 mužov a nevie, kto je otcom jej syna. Každý deň strávi noc s iným mužom. Hovorí: „Spočiatku to bolo trochu trápne, ale medzi svojimi manželmi nemám žiadne preferencie.“ Mladá žena sa vydala za najmladšieho zo svojich súrodencov hneď, ako dovŕšil 18 rokov.

Mať niekoľko manželov je tradíciou predkov

Čo sa týka mužov, tí s týmto na Západe netypickým zväzkom vychádzajú veľmi dobre. Aspoň to tvrdí jej prvý manžel. „Všetci s ňou máme sex, ale nie som žiarlivý. Sme jedna veľká šťastná rodina,“ hovorí spokojne.

Hoci táto hinduistická tradícia pretrváva, dodržiava ju len menšina na špecifické účely a v regiónoch, ktoré sú viac obývané mužmi. Podľa niektorých názorov má tento zvyk pôvod v sanskritskom epose, v ktorom sa dcéra kráľa Panča vydáva za piatich bratov. Iní tvrdia, že sa tým udržiava poľnohospodárska pôda v rodinnej línii. Táto žena sa nimi zrejme inšpirovala, keďže má manžela, snúbenca a priateľa.

V ktorých krajinách je polyandria legálna?

Hoci zostáva okrajovou záležitosťou, v Nigérii existujú určité kmene, kde je polyandria legálna. Patrí k nim národ Irigwe na severe krajiny, kde mali ženy „spolumužiakov“ predtým, ako bol tento systém v roku 1968 zakázaný. V Indii je najväčší počet polyandrických rodín z dynastických dôvodov medzi potomkami Páčiovcov Pandávov.

Obyvatelia týchto regiónov sú odhodlaní túto tradíciu zachovať. Inak je tomu v Číne, kde je hlavným dôvodom zachovanie poľnohospodárskeho dedičstva toho istého rodu.

V Keni možno tiež pozorovať tento typ zväzku, ako to bolo v roku 2013, keď sa dvaja muži rozhodli vziať si ženu, ktorú obaja milujú. Polyandria nie je v tejto krajine výslovne zakázaná a osvojili si ju aj Massajovia.

Niektoré juhoamerické kmene, ako napríklad Bororo a Tupi-Kawahib, sú postavené na prevahe matky v srdci rodiny. Hoci je tento model na Západe zakázaný, rovnako ako polygamia, má podobu polyamorie, ako v prípade tejto ženy, ktorá má štyroch nápadníkov.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

„Som vydatá 15 rokov a nechcem deti“: žena prezradila dôvody svojho rozhodnutia

Jenn Lylesová, ktorá je vydatá už 15 rokov, verejne...

Super novinky na čítanie z grady za Apríl

V tieni olivovníkov Eva Glyn Román o láske s príchuťou vína...

Newsletter

Prečítaj si

„Som vydatá 15 rokov a nechcem deti“: žena prezradila dôvody svojho rozhodnutia

Jenn Lylesová, ktorá je vydatá už 15 rokov, verejne...

Super novinky na čítanie z grady za Apríl

V tieni olivovníkov Eva Glyn Román o láske s príchuťou vína...

Ak vidíte vedľa novorodenca nálepku s fialovým motýľom, mali by ste vedieť, čo to znamená.

Symbol fialového motýľa ste možno videli na pôrodníckom oddelení...
Romana
Romana
Volám sa Romana a pre mysmezeny.sk píšem niekoľko rokov. Milujem písať o vzťahoch a ezoterike. Okrem toho ma veľmi baví môj psík. 🥰

Istá žena videla svojho manžela plakať na dvore. Myslela si to najhoršie, vybehla von a videla, čo susedia urobili jej postihnutému manželovi.

Brittany Lynn Garrettová na vlastnej koži pozná, aké je to mať manžela v ozbrojených silách. Christopher bol vždy oddaný svojej krajine, ale práve vojna...

„Som vydatá 15 rokov a nechcem deti“: žena prezradila dôvody svojho rozhodnutia

Jenn Lylesová, ktorá je vydatá už 15 rokov, verejne a otvorene prehovorila o svojom rozhodnutí nemať deti vo videu na TikToku. Žiaľ, musela zverejniť aktualizáciu,...

Manželstvo Richarda Gerea s o 33-ročnou mladšou manželkou, ktorá kedysi spávala na ulici, má „silnú karmickú energiu“

Po tom, čo Richardovi Gerovi stroskotali prvé dve manželstvá, sa herec rozhodol, že sa už nebude zapájať do srdcových záležitostí a mať ďalšie deti,...
Verified by MonsterInsights