Zmiešam 2 prísady a za chvíľu pripravím hnojivo na uhorky. Stojí to pár drobných a robí to zázraky!

Vyskúšajte toto hnojivo na uhorky a uvidíte, ako vaša zelenina rastie rýchlym tempom. Táto výživa je oveľa lepšia ako prípravky kupované v obchode!

Uhorky môžu byť rozmarné a musia mať vhodné podmienky na rast. V opačnom prípade nebudú pučať a nedajú úrodu.

Okrem toho sú náchylné na napadnutie škodcami a často trpia hubovými chorobami. To sa však dá napraviť. Stačí, ak začnete plodiny hnojiť.

Ako vyrobiť hnojivo pre uhorky?

Uhorky môžete posilniť jednoduchým spôsobom pomocou živín. Potom budú stonky, listy a celý koreňový systém odolnejšie.

Nemá zmysel kupovať drahé prípravky v záhradkárskych obchodoch. Hnojivo si môžete vyrobiť sami. Pripravte si pol litra prefiltrovanej a vychladenej vody a nalejte ju do nádoby. Potom do tekutiny pridajte jednu polievkovú lyžicu jedlej sódy a jednu čajovú lyžičku kurkumy. Celú zmes odložte na približne 2 hodiny.

Po uplynutí tejto doby roztok zrieďte v troch litroch vody – a máte hotovo! Týmto živným roztokom zalievajte uhorky raz za dva týždne. Kľúčom k úspechu je tu kombinácia kurkumy a jedlej sódy.

Žlté korenie má antibakteriálne a protizápalové účinky. Odporúča sa na boj proti mikróbom a je skvelá na posilnenie koreňového systému. Prášok do pečiva medzitým bojuje proti hubám aj plesniam.

Čo majú uhorky rady?

Málokto vie, že zemiakové uhorky dnes rastú vo všetkých klimatických pásmach. Pochádzajú však z Indie, kde divoko rástli na úpätí Himalájí. Do Slavónie sa uhorky dostali cez Byzanciu. Aké podmienky uprednostňuje táto zelenina?

Slnečné, ale pred vetrom chránené polohy.
Vhodná teplota. Zemiakové uhorky neprežijú mrazy a rýchlo uhynú, keď ortuťový stĺpec klesne pod 0 stupňov Celzia.

Vhodná teplota pre ne je 18 až 25 stupňov Celzia.
Plodina sa najlepšie udomácňuje v humusových a priepustných pôdach. Najlepšie pH je 6,5 – 7,0. Okrem toho by mala byť pôda bohatá na minerálne látky. Preto sa odporúča obohatiť ju hnojom alebo kompostom.

Dbajte na to, aby bol substrát neustále vlhký. Uhorky zemné majú plytký koreňový systém, a preto ich treba intenzívne zalievať.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Zmiešam 2 prísady a za chvíľu pripravím hnojivo na uhorky. Stojí to pár drobných a robí to zázraky!”