back to top
streda, 24 apríla, 2024

5 identických sestier bolo v detstve stredobodom pozornosti celého sveta, ale v dospelosti odhalili krutú pravdu o svojom živote

Dvojčatá, trojčatá a dokonca štvorčatá vždy fascinovali svet. Takže keď začiatkom minulého storočia prišlo na svet kvinteto dievčatiek považovalo sa to za zázrak. Predovšetkým preto, že štvorčatá alebo päťčatá zvyčajne neprežili.

Takže tieto pätorčatá, hoci sa narodili dva mesiace predčasne, boli lekársky zázrak.

Pravdepodobnosť, že sa narodí päťka, bola v tých časoch jedna ku 57 miliónom. Niet divu, že od malička sa na ich životy upierali všetky oči.

Ich detstvo sa však ani zďaleka nepodobalo detstvu ich rovesníkov. Keď mali dievčatá len 4 mesiace, kanadská vláda prijala kontroverzné rozhodnutie oddeliť ich od rodičov a zveriť ich do starostlivosti štátu. Podľa nich „rodičia nemali financie ani kapacity“ na výchovu svojich dcér.

Vláda dokonca tvrdila, že dievčatá chráni pred zneužívaním, ale mnohí ľudia pravdu nevideli. Dievčatá vyrastali v špeciálnom zariadení pod dohľadom rôznych odborníkov a vedcov, dokonca až do veku 9 rokov boli ako exponáty zoologickej záhrady. Turisti a známe osobnosti sa chodili na dievčatá pozerať, akoby to boli opice.

Pózovali aj pre reklamy na štátom vybrané detské výrobky. Predpokladá sa, že štát aj hlavný mecenáš dievčat a ich doktor Allan Roy Dafoe, zarobili milióny. Dievčatá ani ich rodičia ich ani nevideli. Po deväťročnom boji o opatrovníctvo boli dievčatá vrátené rodičom.

Ani potom však Marie, Annette, Cécile, Émilie a Yvonne nemohli viesť pokojný a normálny život.

Vo svojej knihe Sestry v dospelosti spomínajú, že aj doma boli fyzicky, emocionálne a dokonca sexuálne zneužívané. Rodina sa snažila vyjsť s peniazmi.

Rodičia dievčat mali po narodení piatich detí ešte ďalšie tri. Po ťažkom detstve v starostlivosti vlády, kde boli neustále kontrolované, strávili svoje dospievajúce roky rovnako zneužívané na verejné vystúpenia. Až keď dosiahli dospelosť, konečne získali slobodu a už nežili s rodičmi.

Dievčatá sa nikdy nedokázali vyrovnať s psychickou traumou, ktorú utrpeli počas celého detstva, a ich ďalší život bol tiež ťažký.

Napokon sa v roku 1998 sa ale udialo niečo podobné. V USA sa jednému páru narodilo až 7 detí.

V tom čase z piatich sestier boli nažive už len tri. Tie napísali otvorený list časopisu TIME, v ktorom žiadali rodinu McCaugheyovcov, ktorým sa narodilo 7 detičiek, aby chránili svoje deti a nevykorisťovali ich tak, ako ich vykorisťovali v 30. rokoch 20. storočia. Rozprávali o tom, ako ich životy zničila strašná povesť a nezdravý záujem o ne.

Vykorisťovali ich rodičia aj neľudská spoločnosť, ktorá sa na dievčatá pozerala ako na exponáty.

Obvinili tiež kanadské úrady z neľudského zaobchádzania, počas ktorého vykonávali lekárske testy na nezaslúžených deťoch.

Ich list bol nepochybne pokusom ochrániť 7 detí, ktoré mohol postihnúť veľmi podobný osud ako ich. Samotné deti boli úplne nevinné, že sa narodili do takejto rodiny, ale bolo povinnosťou rodiny zabezpečiť ich bezpečnosť a blaho. Dnes žijú už len dve sestry, Annette a Cécile.

Hoci sa od svojej plnoletosti absolútne vyhýbajú publicite, ktorá by im pripomínala ich strašné detstvo, vedeli, že svoj príbeh musia odhaliť. Hoci sa kanadské úrady sestrám formálne ospravedlnili a poskytli im finančné odškodnenie, ich životy sa už nikdy neodvrátia ani neobnovia.

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

„Som vydatá 15 rokov a nechcem deti“: žena prezradila dôvody svojho rozhodnutia

Jenn Lylesová, ktorá je vydatá už 15 rokov, verejne...

Super novinky na čítanie z grady za Apríl

V tieni olivovníkov Eva Glyn Román o láske s príchuťou vína...

Ak vidíte vedľa novorodenca nálepku s fialovým motýľom, mali by ste vedieť, čo to znamená.

Symbol fialového motýľa ste možno videli na pôrodníckom oddelení...

Newsletter

Prečítaj si

„Som vydatá 15 rokov a nechcem deti“: žena prezradila dôvody svojho rozhodnutia

Jenn Lylesová, ktorá je vydatá už 15 rokov, verejne...

Super novinky na čítanie z grady za Apríl

V tieni olivovníkov Eva Glyn Román o láske s príchuťou vína...

Ak vidíte vedľa novorodenca nálepku s fialovým motýľom, mali by ste vedieť, čo to znamená.

Symbol fialového motýľa ste možno videli na pôrodníckom oddelení...

Mám 45 rokov a až dnes som zistila, že na farbe hubky na riad záleží! TOTO BY STE MALI VEDIEŤ

Hubky na umývanie riadu sa nachádzajú v každej kuchyni...
Romana
Romana
Volám sa Romana a pre mysmezeny.sk píšem niekoľko rokov. Milujem písať o vzťahoch a ezoterike. Okrem toho ma veľmi baví môj psík. 🥰

„Som vydatá 15 rokov a nechcem deti“: žena prezradila dôvody svojho rozhodnutia

Jenn Lylesová, ktorá je vydatá už 15 rokov, verejne a otvorene prehovorila o svojom rozhodnutí nemať deti vo videu na TikToku. Žiaľ, musela zverejniť aktualizáciu,...

Manželstvo Richarda Gerea s o 33-ročnou mladšou manželkou, ktorá kedysi spávala na ulici, má „silnú karmickú energiu“

Po tom, čo Richardovi Gerovi stroskotali prvé dve manželstvá, sa herec rozhodol, že sa už nebude zapájať do srdcových záležitostí a mať ďalšie deti,...

Super novinky na čítanie z grady za Apríl

V tieni olivovníkov Eva Glyn Román o láske s príchuťou vína a olív, starobylých kamenných uličkách a malebných plážach  Antonia venovala celý svoj život výchove svojej...
Verified by MonsterInsights