back to top
streda, 24 apríla, 2024

Ako často by ste mali reštartovať svoj router Wi-Fi, aby ste zrýchlili svoje internetové pripojenie? Poznáme na 100% čo pomáha

Či už sledujete streamované televízne seriály, chatujete s priateľmi cez Facebook Messenger alebo WhatsApp, pracujete alebo sťahujete videá, potrebujete kvalitné pripojenie Wi-Fi. V dnešnej dobe sa len málo ľudí dokáže zaobísť bez svojich pripojených zariadení počas celého dňa.

A keď sa vyskytnú problémy s pripojením, ktoré vám nedovolia otvoriť webový prehliadač na notebooku, frustrácia je na vrchole.

V tomto článku sa dozviete, ako často by ste mali reštartovať modem, aby ste zrýchlili svoje internetové pripojenie.

Keď je vaše bezdrôtové pripojenie pomalé, je vždy užitočné vedieť, ktoré programy a aplikácie spotrebúvajú najväčšiu šírku pásma. Navyše, pomalá rýchlosť internetu môže byť spôsobená zdieľaním pripojenia bez vášho vedomia. Ak vaše heslo nie je zabezpečené, ktokoľvek, kto prechádza okolo vášho domu, sa môže pripojiť k vašej domácej sieti. V niektorých prípadoch sa však problém s pripojením wifi dá vyriešiť jednoducho reštartovaním modemu.

Tipy na riešenie problémov s pripojením

Máte problémy s pripojením k internetu pomocou svojho boxu? Zdá sa vám rýchlosť vášho internetu nízka? Táto situácia, hoci je frustrujúca, môže byť spôsobená mnohými rôznymi príčinami.

Ak zistíte, že pripojenie nefunguje na žiadnom elektronickom zariadení, musí ísť o problém s internetovým boxom, modemovým smerovačom alebo linkou (optické pripojenie, ADSL). Skôr ako však zavoláte poskytovateľovi internetových služieb, môžete sa pokúsiť problém vyriešiť tak, že skontrolujete niekoľko vecí:

Začnite tým, že skontrolujete, či je internetová skrinka zapnutá.

Niekedy je vypnutý, pretože bola neúmyselne vytiahnutá zástrčka zo zásuvky. V niektorých prípadoch je za prepätie v sieti zodpovedná búrka, výpadok prúdu alebo elektrická nehoda. V dôsledku toho pripojenie skrinky zjavne nestačí na získanie internetového pripojenia.

Reštartujte internetovú skrinku.

Áno, váš internetový box nie je imúnny voči predčasným chybám. Na jeho resetovanie a opätovné nadviazanie spojenia môže byť dobrým riešením jeho reštartovanie. Ak vaša skrinka zobrazuje tlačidlo Reset, stlačte ho, aby ste obnovili sieť wifi. Ak sa tak nestane, vypnite ho alebo ho odpojte od siete, ak na ňom nie je žiadne tlačidlo ako na rôznych zariadeniach. Pred opätovným zapojením počkajte 30 sekúnd.

Skontrolujte stavové kontrolky, ktoré poskytujú informácie o pripojení k internetu a spustení siete wifi.

Ak problém pretrváva, musíte skontrolovať pripojenie k internetovej schránke. Skontrolujte sieťový kábel, ktorý spája škatuľku so zásuvkou v stene. Ak sa škatuľa pripája z telefónnej zásuvky (ADSL), skúste zásuvku mierne posunúť a zistite, či sa problém vyskytuje tam.

Ak chyba súvisí so sieťovým problémom, obráťte sa na poskytovateľa internetových služieb.
Reštartovanie zariadenia môže posilniť internetové pripojenie

Reštartovanie modemu môže zrýchliť vaše internetové pripojenie.

IT manažér vysvetľuje, že reštartovanie smerovača každé dva mesiace je vhodné na vyriešenie problémov s pripojením, ako je pomalosť, chyby alebo nízke rýchlosti.

Ako vysvetľuje spotrebiteľské združenie Consumer Reports, poskytovateľ internetových služieb prideľuje každému elektronickému zariadeniu dočasnú IP adresu. Ak sa adresa zmení a router ju už nedetekuje, pripojenie sa stáva pomalým. Stáva sa to najmä vtedy, keď je k tomu istému smerovaču pripojených viacero zariadení.

Pravidelné vypínanie smerovača môže pomôcť obnoviť internetové pripojenie.

Nick Merill, zakladateľ poradenskej spoločnosti v oblasti kybernetickej bezpečnosti, hovorí, že pravidelné vypínanie modemu pomáha chrániť sa pred hackerskými útokmi na sieť a udržiavať spoľahlivé pripojenie.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

„Som vydatá 15 rokov a nechcem deti“: žena prezradila dôvody svojho rozhodnutia

Jenn Lylesová, ktorá je vydatá už 15 rokov, verejne...

Super novinky na čítanie z grady za Apríl

V tieni olivovníkov Eva Glyn Román o láske s príchuťou vína...

Newsletter

Prečítaj si

„Som vydatá 15 rokov a nechcem deti“: žena prezradila dôvody svojho rozhodnutia

Jenn Lylesová, ktorá je vydatá už 15 rokov, verejne...

Super novinky na čítanie z grady za Apríl

V tieni olivovníkov Eva Glyn Román o láske s príchuťou vína...

Ak vidíte vedľa novorodenca nálepku s fialovým motýľom, mali by ste vedieť, čo to znamená.

Symbol fialového motýľa ste možno videli na pôrodníckom oddelení...
Romana
Romana
Volám sa Romana a pre mysmezeny.sk píšem niekoľko rokov. Milujem písať o vzťahoch a ezoterike. Okrem toho ma veľmi baví môj psík. 🥰

Istá žena videla svojho manžela plakať na dvore. Myslela si to najhoršie, vybehla von a videla, čo susedia urobili jej postihnutému manželovi.

Brittany Lynn Garrettová na vlastnej koži pozná, aké je to mať manžela v ozbrojených silách. Christopher bol vždy oddaný svojej krajine, ale práve vojna...

„Som vydatá 15 rokov a nechcem deti“: žena prezradila dôvody svojho rozhodnutia

Jenn Lylesová, ktorá je vydatá už 15 rokov, verejne a otvorene prehovorila o svojom rozhodnutí nemať deti vo videu na TikToku. Žiaľ, musela zverejniť aktualizáciu,...

Manželstvo Richarda Gerea s o 33-ročnou mladšou manželkou, ktorá kedysi spávala na ulici, má „silnú karmickú energiu“

Po tom, čo Richardovi Gerovi stroskotali prvé dve manželstvá, sa herec rozhodol, že sa už nebude zapájať do srdcových záležitostí a mať ďalšie deti,...
Verified by MonsterInsights